به گزارش جلفانیوز، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی با تشریح ویژگی های اقتصاد پویا، تعامل اقتصادی با دنیا و رونق صادرات را لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی بیان کرد.

داود بهبودی در نشست مشترک شورای اداری و ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان جلفا اظهار کرد: توسعه صادرات غیرنفتی به عنوان یکی از مکمل های اقتصاد مقاومتی، با توسعه واردات امکان پذیر است.

وی افزود: تولید، اشتغال و رفاه عمومی مورد انتظار از اقتصاد مقاومتی زمانی حاصل می شود که اقتصاد کشور با دنیای خارج توازن و همخوانی داشته باشد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی تصریح کرد: در کنار اقتصاد برون گرا باید به ظرفیت ها و توانمندی های داخلی که همان اقتصاد درون گرا است توجه بیشتری شود و این همان اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری است.

بهبودی خاطرنشان کرد: پویایی اقتصاد و آثار و پیامدهای آن باید متوجه مردم باشد و در این خصوص باید با اتکا به روش های نوین اقتصاد در رشد و تقویت اقتصاد کشور قدم برداشت.

وی با بیان اینکه روش های سنتی در تولید و اشتغال به هیج وجه پاسخگوی پویایی اقتصاد نخواهد بود، تصریح کرد: رشد اقتصادی دانش بنیان می تواند توان رقابت اقتصادی کشور را در عرصه بین المللی تقویت کند.

دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی افزود: امروز توان اقتصادی کشور در کنار قدرت سیاسی در حرکت روبه جلو کشور کارساز  بوده و تداوم این امر مستلزم عزم ملی است.

بهبودی اظهار کرد: تغییر ادبیات سیاسی کشورها در قبال ایران در دولت تدبیر و امید در سایه توان اقتصادی با تکیه بر قابلیت های داخلی رخ داده و این زمینه ساز اقتصاد مقاومتی است.

وی ضرورت بهره گیری از ظرفیت ها حتی در یک بخش خاص نظیر کشاورزی، گردشگری و تجارت و تمرکز در این محورها را برای رشد اقتصادی مفید ارزیابی و همراهی تمامی دستگاهها را دراین رابطه خواستار شد.

فرماندار جلفا  نیز در این نشست با تشریح اقدامات ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان حرکت در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی را رو به پیشرفت و سازنده توصیف کرد.

زاهد محمودی اظهار کرد: شرایط جغرافیایی خاص شهرستان و وجود توانمندی های کشاورزی، گردشگری، گمرک، منطقه آزاد ارس و اقلیم منطقه روند تحقق اقتصاد مقاومتی را در این شهرستان سرعت بخشیده است.

وی تشکیل کمیته های ۶ گانه ستاد اقتصاد مقاومتی با هدف شناسایی و رفع موانع تولید، جذب و حمایت از سرمایه گذاری جدید، توسعه تعاونی های مرزنشینان و رفع مشکلات زیست مجیطی را از اقدامات موثر در راستای اقتصاد مقاومتی در این شهرستان بیان کرد.

فرماندار جلفا از منطقه آزاد ارس به عنوان ظرفیت بی بدیل در اشتغالزایی و رونق کسب و کار در شهرستان یاد کرد و افزود: با همکاری آن سازمان و پیگیری های مدیریت شهرستان موانع ایجاد ۶۰ واحد مزرعه پرورش ماهی در کنار رودخانه ارس که نقش بسزایی در اشتغال و تولید به دنبال خواهد داشت، برطرف و عملیات اجرایی آن آغاز شد.

محمودی خاطرنشان کرد: در راستای برنامه ها و سیاست های دولت یازدهم در ایجاد شرایط  برای سرمایه گذاری، با حذف بروکراسی اداری و برطرف کردن محدودیت های قانونی در جذب سرمایه گذار به خصوص در بخش کشاورزی و آبزی پروری در این شهرستان موفق عمل کردیم.