به گزارش جلفانیوز، به نقل از روابط عمومی فرمانداری، زاهد محمودی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار کرد: به دنبال اعتراض های فراوان مرزنشینان با پیگیری های به عمل آمده با اداره کل صداو سیمای مرکز آذربایجان شرقی، این نقیصه برطرف شد.

وی افزود: این مشکل به دنبال نصب تجهیزات مورد نیاز و به صورت سراسری متوجه نقاط مرزی شده بود که با انعکاس دغدغه های مردم به استان در نهایت مشکل فوق حل شد.

فرماندار جلفا تصریح کرد: از همان روزهای نخستین بروز مشکل مکاتباتی با صدا و سیملی استان انجام و دغدغه های مردم ورزش دوست جلفا انتقال داده شد.

محمودی با تقدیر از مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان شرقی و تشکر از صبر و حوصله مرزنشینان غیور به ویژه جوانان ورزش دوست خاطرنشان کرد: این مشکل مختص شهرستان جلفا نبوده و نقاط مرزی در اقصی نقاط کشور با آن درگیر هستند.

وی با بیان اینکه تمامی همّ و غم دولتمردان تلاش برای ایجاد شور و نشاط اجتماعی و آسایش مردم به خصوص مرزنشینان است، افزود: موقعیت ویژه شهرستان و قرار گرفتن در معرض تهاجم فرهنگی بیگانه، پخش شبانه روزی شبکه های دیجیتال رسانه ملی در این شهرستان ضروری است.

شهرستان جلفا با ۵۶ هزار نفر در فاصله ۱۲۵ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع شده و از طریق رودخانه ارس با جمهوری ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان مرز مشترک دارد.