به گزارش جلفانیوز به نقل از آناج،‌ اسماعیل جبارزاده در مراسم افتتاح خط تولید پیشرفته‌ترین گیربکس کشور اظهار داشت: از اینکه در جمع عده‌ای صنعت‌گر قرار دارم بسیار خوشحالم و از همه افرادی که به شرکت چرخشگر در جهت راه‌اندازی این سیستم کمک کردند، تشکر می‌کنم.

وی افزود: روز گذشته و در صحبتی که با وزیر صنعت، معدن و تجارت داشتم، او اعلام کرد که دوست داشت این پروژه را به دستان خود افتتاح کند اما به خاطر مشغله‌ای که دارد، نمی‌تواند به تبریز سفر کند. بنابراین قول داد که در نخستین سفرش به استان آذربایجان شرقی، از خط تولدی پیشرفته‌ترین گیربکس کشور بازدید کند.

استاندار آذربایجان شرقی با تشکر از افرادی که در افتتاح و راه‌اندازی پیشرفته‌ترین گیربکس کشور نقش داشتند، خاطرنشان کرد: طبق فرموده مقام معظم رهبری، راه نجات اقتصاد ایران عمل به اصول اقتصاد مقاومتی است و امروز یکی از مصداق‌های بارز اقتصاد مقاومتی را شرکت چرخشگر موفق شده در تبریز پیاده کند.

وی ادامه داد: ما خودمان را شریک حل مشکلات صنعت استان می‌دانیم و حاضریم هر کمکی که از دستمان برمی‌آید را انجام دهیم. طرحی که از سال ۸۵ آغازشده بود و سپس بنا به دلایلی متوقف‌شده بود، امروز در جهت تأمین نیازهای داخلی کشور و پس از برجام، راه‌اندازی می‌شود.

جبارزاده گفت: برخی‌ تصور می‌کردند بعد از برجام درهای کشور به روی محصولات خارجی باز می‌شود اما امروز شما می‌بینید که یک شرکت توانسته به صنعت، دانش فنی و فنّاوری دست پیدا کند و با همت صنعت‌گران، ایده‌ها و آرزوهای مردم ایران را تحقق ببخشد.

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و رهنمودهای مقام معظم رهبری، تأکید کرد: آذربایجان‌شرقی الگویی برای اقتصاد مقاومتی در سایر استان‌ها است و در حال حاضر تمام عوامل در صنعت جمع شده‌اند تا پیشرفت استان را ببینند.

وی در پایان اظهار داشت: امیدوارم علاوه بر تأمین نیازهای داخلی، در آینده بتوانیم به‌جای صادرات بشکه‌های نفتی، انواع محصولات صنعتی نظیر خودرو را به کشورهای دیگر صادر کنیم.