به گزارش جلفانیوز، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در نشست اقتصاد مقاومتی که با حضور وزیر کشور و هیات همراه برگزار میشد، با بیان اینکه ارس، از محل صادرات ارز آوری خوبی برای کشورمان به ارمغان آورده است، گفت: تاکنون توسط ۲۶ شرکت خارجی بیش از ۳٫۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس صورت گرفته است.

محسن خادم عرب باغی افزود: در طول دو سال اخیر، دو میلیون مترمربع ساختمان در بخش های صنایع، خدمات و گردشگری با سرمایه ای بالغ بر دو هزار میلیارد تومان بنا شده است.

وی با بیان اینکه منطقه آزاد ارس موفق به ایجاد ۲ هزار هکتار شهرک صنعتی با ۳۷۶ واحد تولیدی شده است، اظهار کرد: ۲۰۰ واحد از آنها با بیش از ۱۲ هزار فرصت شغلی در حال بهره برداری بوده و امروز شاهد این هستیم که موضوع بیکاری در ارس مطرح نیست و از شهرهای مجاور نیز برای اشتغال در ارس نیرو می آید.

عرب باغی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی گفت: در راستای عمل به اقتصاد مقاومتی، ۲۴۰ هکتار گل خانه در ارس ایجاد شده که امروز شاهد بهره برداری بخشی از آن بودیم.

وی تصریح کرد: ۲۵ واحد گل خانه ی نزدیک به یک سال است که به بهره برداری رسیده و محصولات خود را به کشورهای GIS صادر میکنند.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس بیان کرد: از نیمه دوم سال ۹۲ تا امروز بیش از ۴۶۲ میلیون دلار صادرات از ارس به کشورهای اروپا و GIS صورت گرفته است.

عرب باغی در پایان افزود افزود: برای تسهیل در این امر، پایانه صادرات نیز در ارس ایجاد کردیم، تا محصولات کشاورزی و صنعتی را به کشورهای دیگر صادر نماییم.