به گزارش جلفانیوز، وزیر کشور در نشست اقتصاد مقاومتی شهرستان جلفا با اشاره به پیشرفت قابل توجه منطقه آزاد ارس نسبت به سالهای قبل، بیان کرد: باتوجه به ظرفیت و توانمندی های آذربایجان شرقی، منطقه آزاد ارس فاصله بسیاری با نقطه مطلوب دارد.

عبدالرضا رحمانی فضلی گفت: با ظرفیت هایی که در آذربایجان شرقی قرار دارد این استان میتواند به عنوان معین چند استان دیگر انتخاب شود.

وی با بیان رسالت مناطق آزاد اظهار کرد: باید در مناطق آزاد پیشتاز صنایع، تولیدات و فعالیت های دانش بنیان بود.

فضلی ادامه داد: مناطق آزاد به منظور افزایش صادرات، ایجاد اشتغال و بالابردن راندمان کاری به وجود آمدند ولی باید قبول کرد که این مناطق از اهداف اصلی خود فاصله گرفته اند.

وی افزود: آقای رئیس جمهور از روز اول دولت این تذکر را داده اند و خوشبختانه با تلاش دولت این انحراف بهتر شده است ولی تلاش بیشتری می طلبد تا وضعیت این مناطق به آن نقطه ای که نیاز است، برسد.

فضلی اظهار کرد: واردات در مناطق آزاد باید براساس قانون باشد، واردات کالایی که در مرکز استان تولید میشود، ظلم بزرگی برای تولید کنندگان داخلی است.

وزیر کشور شکوفایی اقتصادی را در اجرای اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: همه کشورهای دنیا بر اساس سیاست های اقتصاد مقاومتی فعالیت میکنند و عدم تایید اقتصاد مقاومتی، غیرمنطقی است.

رحمانی فضلی در پایان یادآور شد: اقتصاد مقاومتی، اقتصادی مردم محور است و با تکیه بر نیروهای داخل کشور به بار مینشیند و این همان نقطه طلایی است که کشورهای اروپایی به آن رسیده اند.