به گزارش جلفانیوز به نقل از جلفارس، وی با بیان عوارضی که پس از عمل کاشت مژه مصنوعی گریبان گیرش شده است، اظهار کرد: ۲ روز پیش در یکی از آرایشگاه های هادیشهر، با تبلیغات اینترنتی خانم آرایشگر برای کاشت مژه به آنجا رفتم.

وی افزود: به دلیل عدم آشنایی و مهارت کافی آرایشگر و استفاده از وسایل غیر بهداشتی و مژه مصنوعی به جای مژه ابریشمی مخصوص کاشت، دچار عفونت چشمی شدم.

این بانوی جلفایی در پایان با اشاره به اینکه هدف از انتشار این مطلب آگاهی دادن به خانم ها می باشد بیان کرد: با این عمل آرایشگر، ممکن بود چشمان خود را از دست داده و نابینا شوم که خوشبختانه این اتفاق نیفتاد ولی اکنون مژه های خودم را نیز از دست داده ام!

گفتنی است، اخیرا برخی از خانم های جوان ایرانی برای زیباتر به نظر رسیدن چشم هایشان به کاشت مژه های مصنوعی روی آورده اند، در حالی که پزشکان هشدار داده اند که این کار عواقب بسیار خطرناکی در پی دارد.

چسب مژه مصنوعی می تواند باعث التهاب پوست پلک و زمینه ساز اگزما و حساسیت شود. البته ممکن است این عوارض در اولین نوبت بروز نکند ولی فرد بعد از چند بار استفاده از مژه مصنوعی معمولا دچار مشکل می شود. ضمن اینکه این چسب ها حاوی ماده سرطان زا نیز هستند.

با عمل کاشت مژه چشم تحریک شده و علائمی چون خارش، ورم، خشکی، سوزش، قرمزی و پوسته‌ریزی پلک چشم پدید می‌آید.

همچنین لازم است بدانید، آرایشگاه هرگز برای شما مژه نمی‌کارد، ‌فقط مژه مصنوعی را با چسبی مقاوم‌تر نصب می‌کند! کاشت مژه روشی بسیار دشوار است و فقط به وسیله متخصص پوست و برای افرادی که دچار سانحه و سوختگی شده اند، انجام می شود.

photo_2016-12-09_11-12-58