به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جلفانیوز، رئیس اداره اوقاف شهرستان جلفا در گفتگو با خبرنگار این پایگاه با بیان اینکه دلایل پیروزی انقلاب اسلامی ایران را میتوان در دو عامل اصلی خلاصه کرد، گفت: عامل اول پیروزی انقلاب بر نظام طاغوت با رهبریت با درایت امام خمینی (ره) و دوراندیشی و تدبیر ایشان و عامل دوم برخاستن این انقلاب از بطن مردم و حضوری حداکثری مردم بود.
حجت الاسلام و المسلمین تقی عمادی افزود: نهضت انقلاب متعلق به قشر خاصی از افراد نبود و همه مردم از پیر و جوان تا مرد و زن پا به عرصه گذاشته و رژیم منحوس طاغوت را سرنگون کردند.
وی بیان کرد: بعد از پیروی انقلاب اسلامی در دوران جنگ سخت و نرم، مردم با ایستادگی، مقاومت و فدا کردن جوانان خود انقلاب را به ایستگاه ۳۸ سالگی رساندند که لازم است امروز خون پاک شهدا را پاس داشته و به دست مردم انقلابی بوسه زد.
عمادی با بیان اینکه رضایت امروز شهدا در خدمت به مردم و انقلاب است، اظهار کرد: در این نظام و انقلاب یا باید مسئولیتی را نپذیریم یا وقتی که پذیرفتیم موظف به خدمت هستیم.
رئیس اداره اوقاف شهرستان جلفا شرط اصلی خدمت را در پرهیز از اشرافیت دانست و افزود: مسئول نمود اخلاقی و تابلو جامعه است مردم با مشاهده فاصله طبقاتی خود با مسئول نمیتواند آن جامعه را قبول کند و همچنین مسئولی که غرق در اشرافیت است درد مردم را درک نمیکند.
وی در ادامه با اشاره به سخنان اخیر امام جمعه شهرستان جلفا در خطبه های نماز جمعه مبنی بر دعوت مساجد از مسئولین برای پاسخگویی به مردم در ایام دهه فجر، افزود: مساجد ریشه انقلاب هستند و آغاز انقلاب از مساجد بوده است. مساجد باید به عنوان محوریت اجتماع قرار بگیرند و این دعوت گامی موثر در همین راستا است.
حجت الاسلام تقی عمادی خاطرنشان کرد: مساجد شهرستان و هیات امنای مساجد آمادگی کامل دارند تا با هماهنگی های لازم با فرمانداری شهرستان، پذیرای مسئولین بوده و آنها برای پاسخگویی و ارائه عملکرد به مردم در مساجد شهرستان حضور یابند.
رئیس اداره اوقاف شهرستان جلفا در پایان تصریح کرد: مسئولین از پاسخگویی به مردم نباید ابایی داشته باشند، بیان مشکلات و پاسخگویی مسئولان باعث نشاط و پویایی جامعه می شود و در این خصوص مساجد جامع شهرستان جلفا آمادگی کامل برای پذیرایی از مسئولان را دارند.