به گزارش جلفانیوز، امام جمعه موقت شهرستان جلفا با اشاره به موضوع ممنوعیت واردات کالاهای دارای مشابه داخلی به کشور گفت: برخی ها از بیانات مقام معظم رهبری سواستفاده می کنند. دغدغه اصلی رهبری حمایت از تولید ملی است.
حجت الاسلام و المسلمین جواد علیزاده افزود: باتوجه به پتانسیلی که کشورمان دارد وجود این همه نیروی بیکار باعث تعجب است. بازارهای ما مملو از کالاهای خارجی بوده و این عامل اصلی بیکاری است. کسی مخالف واردات نیست ولی واردات باید مختص کالاهایی باشد که توان تولید آن ها را در داخل نداریم.
وی ادامه داد: واردات پوشاک، کیف و… در صورتی که در داخل ایران هم تولید می شوند اشتباه است؛ چرا کارخانه ها تعطیل و جوانان ما باید بیکار شوند تا به فروش کالاهای خارجی و لوکس بیگانگان روی بیاورند.
حجت الاسلام علیزاده اظهار کرد: در آستانه انتخابات دست های پشت پرده میخواهند از بیانات رهبری سو استفاده کنند؛ طومار نویسی مشکلات را حل نخواهد کرد. این موضوع نیاز به مدیریت دارد و باید از پتانسیل منطقه آزاد ارس برای افزایش اشتغال و تولید استفاده کنیم. بازار جلفا تا کی باید نیازمند واردات کالای لوکس و پوشاک خارجی باشد؟
خطیب جمعه موقت جلفا در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه شرکت در انتخابات وظیفه همه آحاد ملت ایران است، یادآور شد: هر رایی که به داخل صندوق آرا انداخته می شود نشانه تایید نظام جمهوری اسلامی است. مردم ما مطمئنا با حضور پرشور در پای صندوق های رای حماسه دیگری خلق خواهند کرد.
وی تخریب رقبای انتخاباتی و دادن وعده های دروغین را از نشانه های افراد ناصالح برشمرد و متذکر شد: استفاده از امکانات دولتی به نفع یک کاندیدای خاص ممنوع بوده و در صورت مشاهده شدیدترین برخورد صورت خواهد گرفت.
حجت الاسلام علیزاده در بخش پایانی سخنان خود اظهار کرد: در ایام نوروز فعالیت های ضدفرهنگی برخی مجمتع و فروشگاه ها قابل چشم پوشی نبود. عده ای به منظور جذب مشتری اقدام به پخش موسیقی های نامناسب در مقابل مغازه های خود می کردند.
وی تصریح کرد: مخالف شادی و نشاط همشهریان نیستیم ولی شادی ای که به ابتذال ختم شود نیازمند برخورد بوده و مطمئنا در مقابل این قبیل فعالیت ها سکوت نخواهیم کرد.