به گزارش جلفانیوز به نقل از گروه اجتماعی آناج: بارش باران نعمت الهی است و موجب خرسندی عموم مردم می‌شود اما همین بارش بعضی اوقات می‌تواند سبب بروز خسارت و حوادث تلخ نیز گردد. با ورود سامانه‌ی بارشی به آذربایجان‌شرقی اقصی‌نقاط این استان از روز پنج‌شنبه شاهد بارش‌های پراکنده می‌باشد که شدت آن از عصر جمعه به اوج رسیده است.

در تبریز تاکنون وقوع حادثه‌ای گزارش نشده لکن بسیاری از تقاطع‌ها غرق در آب است و لیز بودن زمین باعث تصادف خودروها در نقاط مختلف شهر شده است، در برخی مناطق حاشیه‌ی شهر نیز طغیان رودخانه‌ها و وقوع سیل، رانش زمین و تخریب معابر عمومی را درپی داشته است.

وضعیت شهرستان‌ها و روستاهای اطراف به مراتب بدتر از مرکز استان می‌باشد و وقوع سیل کشاورزان را متضرر کرده اما تاکنون گزارش دقیقی از میزان خسارت‌ها در دست نیست.

بنابر گزارش‌های واصله درپی طغیان رودخانه صوفی چای پل و راه دسترسی روستای یایی شهری و براثر افزایش آب ردخانه مغانجق پل دسترسی و راه روستای کهلان مراغه مسدود شده و طغیان سه رودخانه جنوب سهند راه و پل دو روستا را تخریب کرده است.

بخشدار مرکزی مراغه در همین رابطه به خبرنگاران گفت: در اثر بارش باران حجم ورودی آب سد علویان از ۵ متر معکب به ۵۰ متر معکب و مردق چای نیز به ۴۰ متر مکعب در ثانیه رسیده است.

در آذرشهر نیز بارش شدید باران در دو روز گذشته موجب پر آب شدن رودخانه توفارقان چای در این شهرستان شد؛ همچنین در پی بارش باران،سیل در رودخانه اسکو چایی جاری گشت.

بر اساس گزارش فرهنگ عجب‌شیر، پل روستای دیزج حسن‌بیگ تخریب شده و سه خانواده در روستای چنار بخش قلعه‌چای بر اثر سیل مفقود شده‌اند.

بنابر گفته‌ی عوامل اورژانس تاکنون در روستای خانیان عجب‌شیر ۳ جسد پیدا شده و طبق گزارش دهیاری ۵ تن نیز مفقود شده‌اند. پل روستای خانیان نیز تخریب شده و راه‌های مواصلاتی همچنان مسدود است.

یک نیسان نیز همراه با راننده‌اش در این بخش مفقود شده است.

پیک هشترود نیز در این‌باره نوشته است: طغیان رود خانه آلمالو چای آغچه کندی چاه‌ها را پر کرده و رودخانه قلعه‌ ضحاک نیز سرریز شده است.

همچنین طغیان رودخانه در روستای بسیط به شکلی هولناک، باعث شد پایه پل مستحکم چندین ساله که محل گذر وسایل نقلیه می‌باشد را تکمیل کند.

به گزارش توفارقان، ۴ تن نیز در شهرستان آذرشهر مفقود شده بودند که تاکنون ۲ تن از آن‌ها پیدا شده‌اند، در پل غله‌زار این شهرستان نیز حادثه رخ داده است.

دیار ملکان نیز نوشته است: طغیان آب در رودخانه مردق چای ملکان که در ۱۰سال اخیر به لطف رحمت الهی بی سابقه بوده است.