به گزارش جلفانیوز، حجت الاسلام و المسلمین نوین در ویژه برنامه گرامیداشت روز جانباز که شب گذشته در مسجد جامع امیرالمومین هادیشهر، برگزار شد با بیان اینکه عده ای از مسئولان خود را پیرو خط امام می پندارند ولی در واقع درصدی به خط امام اعتقاد ندارند اظهار کرد: امام می فرمایند “ما معادله جهانی و معیارهای اجتماعی و سیاسی‌ای که تا به حال به واسطه آن تمام مسائل جهان سنجیده می‌شده است را شکسته‌ایم. ما خود چارچوب جدیدی ساخته‌ایم که در آن عدل را ملاک دفاع و ظلم را ملاک حمله گرفته‌ایم. از هر عادلی دفاع می‌کنیم و بر هر ظالمی می‌تازیم.”
وی افزود: آلوین تافلر از تحلیل گران برتر غرب در کتاب جا به جایی قدرت خود می نویسد: ” کار بزرگ آیت‌الله خمینی این بود که برای اولین بار، یک نفر، غرب را با تمامی محتویاتش نادیده گرفت و به جای اینکه بنشیند و با ما به صورت جداگانه وارد بحث و گفت‌وگو شود در کل همه ما را دور زد.”
حجت الاسلام و المسلمین نوین ادامه داد: امام با اعتقاد به شیطان بزرگ بودن آمریکا و تکیه بر شعار “آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند” انقلاب را به پیروزی رساند و پیروان خط آن بزرگوار نیز باید به این شعار اعتقاد داشته باشند.
وی بیان کرد: آقای روحانی در بازگشت از اولین سفر خود به سازمان ملل، آمریکا را کدخدای ده معرفی و اوباما را فردی باهوش و مودب خطاب می کند.
استاد حوزه و دانشگاه با طرح این سوال که آیا بزک کردن شیطان بزرگی که در همه جنگ افروزی ها علیه مسلمان نقش برجسته داشته پیروی از خط امام است؟! عنوان کرد: دین و انقلابی گری به کنار، کدام عقل سلیمی اجازه می دهد کشوری که در طول تاریخ انقلاب بیشترین ضربه را به مردم ایران وارد کرده است را به عنوان دوست و کدخدا در نظر بگیریم.
وی با اشاره به مذاکرات هسته ای خاطرنشان کرد: با گره زدن تمام مشکلات به تحریم ها و مسائل هسته ای با شیطان بزرگ وارد مذاکره شده و توافقی حاصل کردند اما نتیجه این توافق چیزی جز خسارت محض نبود.
حجت الاسلام نوین افزود: با برجام نه تنها مشکلات اقتصادی، محیط زیست و حتی آب خوردن مردم حل نشد بلکه تحریم ها شدیدتر هم شد.
وی با انتقاد از عملکرد تیم مذاکره کننده گفت: نتیجه نرمش مذاکره کنندگان در برابر آمریکا، گستاخی و فکر تصرف جزیره فارسی توسط شیطان بزرگ بود که با هوشیاری پاسداران عزیز با شکست مواجه شد.
حجت الاسلام نوین بیان کرد: وقتی امروز از برجام چیزی نصیبمان نشده مذاکره کنندگان ما می گویند برجام سایه جنگ را از ایران دور کرد. این سخن دروغ محض است. دشمن از روحیه شهادت طلبی و ایمان راسخ ملت ایران واهمه دارد نه از برجام.
وی با بیان اینکه قدرت پوشالی آمریکا در حال نابودی است اظهار کرد: در برابر تهدیدات آمریکا، مسئولان کره شمالی بدون ترس آزمایش موشکی شان را انجام دادند، کاش برخی مسئولان ما با عدم اعتقاد به کدخدایی آمریکا، از مسئولان کمونیست کره یاد بگیرند که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.