به گزارش جلفانیوز، متن بیانیه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام و ادب خدمت همشهریان عزیز
نظر به اینکه خیلی از همشهریان عزیز محبت دارند و نظر بنده را در خصوص کاندیدای ریاست جمهوری و یا شوراها جویا میشوند و همچنین انتشار مطالبی در خصوص دو عزیز از کاندیداهای ریاست جمهوری در کانال شخصی اینجانب خواستم مطالبی را خدمت همشهریان عزیز عرض نمایم.
١-  اصل اول حضور حداکثری در انتخابات و استفاده از حقی هست که قانون در اختیار تک تک شهروندان ایرانی گذاشته است. اگر کسی در انتخابات شرکت نکند و حق خود را به دیگران واگذار کند قاعدتا نبایستی بعد از انتخابات نسبت به نتیجه انتخابات و عملکرد منتخب مردم گله مند باشد چرا که خود حق خویش را به دیگری واگذار نموده است پس در درجه اول و مطابق نظر مقام معظم رهبری حضور در پای صندوق رای و استفاده از حق قانونی برای تعیین سرنوشت مهم است
٢- لاجرم یکی از شش کاندیدای موجود رییس جمهور اتی ایران خواهد شد و شاید هر شش کاندیدا شخص ایده ال شخصی نباشد ولی دیگر امکان یافتن شخص ایده ال نبوده و بایستی از بین شش کاندیدای محترم خیرالموجودین را انتخاب کرد.
٣- انتخاب رییس جمهور یعنی انتخاب شاکله دولت تا سطح رییس اداره پس یک نفر را انتخاب نمیکنیم یک سیستم را انتخاب میکنیم که اینده ما و فرزندانمان را رقم خواهد زد پس تعصب و لجبازی یا هر چیز دیگری برای تعیین اینده فرزندانمان جایی نداشته و بایستی منطق حاکم باشد.
۴- همه کاندیداها محترم بوده و طرفدارانشان نیز محترم بوده و برای خدمت امده اند لذا از بین کاندیداهای خدمت بایستی نمره داد و بالاترین نمره را انتخاب کرد.
۵- عملا با توجه به نظرسنجی ها یکی از اقایان روحانی، قالیباف و رییسی به عنوان رییس جمهور اینده ایران انتخاب خواهند شد پس بنده این سه عزیز را با هم مقایسه میکنم تا انتخاب اصلح داشته باشم.
۶- اقای روحانی کارهای زیادی برای کشور در چهارسال گذشته انجام داده است و کسی منکر ان نیست ولی از انجاییکه علی رغم برابری بودجه ١٠٨٠ میلیاردی دولت یازدهم با مجموع بودجه دولت دوم اقای خاتمی و هشت سال دولت اقای احمدی نژاد کار عمرانی اندکی نسبت به قبل داشته و علی رغم چهار برابر شدن بودجه جاری کشور نسبت به سال ٩١ حقوق کارمندان دو برابر نیز نشده و  در برجام نیز انگونه که باید نتوانست خروجی را برای تولید و توسعه کشور به کار ببندد.
٧- الان کشور با این همه منابع و اجرای برجام نیاز به تقویت تولید و کاهش بیکاری دارد که کسی را میطلبد که تفکر اعتماد به توانمندی داخلی و روحیه مطالبه گری از خارج داشته باشد که در نزد اقایان قالیباف و رییسی موجود هست.
٨- در شوراها چه رد چه تایید صلاحیت ها دخالت نکرده و تا حالا در مورد شوراها فکر هم نکرده ام پس انتساب لیست یا افرادی به بنده کذب محض هست
در پایان طبق شعار همیشگی که مردم مرند و جلفا قیم نمی خواهد برای هیچ کاندیدایی سخنرانی نخواهم کرد چرا که مطمئنم مردم مرند و جلفا دارای بینش و بصیرت کافی بوده و خود بهترین انتخاب را خواهند کرد.
با سپاس
محمد حسن نژاد
خادم همیشگی مرند و جلفا