به گزارش جلفانیوز، امام جمعه شهرستان جلفا در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به عملیات تروریستی دیروز تهران گفت: دشمنان ایران بعد از سال ها موفق شدند یک عملیات تروریستی در کشور انجام دهند که آن هم با نتیجه معکوس روبرو شدند.
حجت الاسلام و المسلمین علی انتظاری افرود: این حادثه باعث همدلی بیشتر مردم شده و به جهانیان نشان داد که علی رغم ادعاهای واهی کشور های غرب و حامی تروریست، ایران خود قربانی تروریست بوده و در صف اول مبارزه با آن قرار دارد.
وی اظهار کرد: در گذشته تحلیل هایی از جانب غرب گرایان در داخل کشور شنیده می شد که چرا باید به سوریه و عراق کمک کنیم اما امروز همان افراد شاهد این هستند که اگر مدافعان حرم نبودند و اگر ما در سوریه و عراق نمی جنگدیدیم مجبور بودیم در داخل کشور با داعشیان روبرو شویم.
خطیب جمعه جلفا با بیان اینکه باید قدردان مدافعان حرم باشیم تصریح کرد: امنیت امروز داخل کشور مدیون جان فشانی مدافعان حرم در خارج از مرزهای ایران است. هدف اصلی داعش تهران است و حضور در سوریه و عراق تروریست ها را از این هدف دور می کند.
وی اضافه کرد: تقویت جبهه مقاومت از اولویت های نظام است. شهرستان جلفا با کسب رتبه نخست کشوری ارسال کمک های مردمی به جبهه مقاومت پیشگام این هدف می باشد.
حجت الاسلام و المسلمین علی انتظاری در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اجرای سند ۲۰۳۰ گفت: سندی که تحت عنوان ۲۰۳۰ در حال اجرا بوده مانع استقلال کشور است. این سند برای نظام آموزشی ما وابستگی به بیگانگان را ارمغان خواهد آورد.
وی افزود: چرا کشور را وابسته به سند آموزشی و برنامه ای کنیم که دشمنان اسلام برای ما نوشته اند؟ ما به سند تحول بنیادین نظام آموزشی کشور توجهی نمی کنیم و در مقابل به دنبال اجرای سندی هستیم که به دست بیگانگان نوشته شده است.
امام جمعه جلفا بیان کرد: سند ۲۰۳۰ به دلیل مغایرت شدید با مبانی اسلام و به خطر انداختن استقلال کشور از ریشه باطل است و کشور ایران اجازه دخالت به هیچ بیگانه ای را در امور آموزشی کشور نمی دهد.
وی در پایان عنوان کرد: سخنان رهبری فصل الخطاب بوده و مسئولان گوش به فرمان رهبری باشند. اجرای سند ۲۰۳۰ با توجه به هشدارهای صریح رهبری ممنوع می باشد و تاکید بر اجرای آن مفهومی ندارد.