به گزارش جلفانیوز، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، صادق حسین جابری انصاری سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه به همراه رئیس روابط عمومی این وزارت خانه طی نشست مشترک با معاونین سازمان منطقه آزاد ارس در باره مزایای سرمایه گذاری در حوزه های مختلف در ارس به گفتگو پرداخت.

جابری در این نشست با برجسته دانستن نقش مناطق آزاد در اقتصاد کشور گفت: مسیر پیشرفت کشور مجموعه ای از فعالیت های همسو را می طلبد که بخشی از آن در عرصه اقتصادی بر عهده مناطق آزاد می باشد و مناطق آزاد با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل هایی که در حوزه اقتصاد و صنعت و سرمایه گذاری دارند باعث رشد اقتصاد منطقه و کشور می شوند.

وی در ادامه گفت: امیدوارم با گشایشی که در عرصه سیاست بین الملل ایجاد می شود و با تلاش در جهت رونق چرخه اقتصاد در مناطق آزاد شاهد شکوفایی هر چه بیشتر منطقه ای و تاثر گذاری در اقتصاد ملی باشیم.

در این نشست ابراهیم باقرزاده معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس نیز گزارشی از مزایا، ویژگی ها و پتانسیل های این منطقه در زمینه های مختلف صنعت، کشاورزی و گردشگری ارایه کرد.

همچنین مختار خوش پیمان سخنگو و مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس نیز ضمن تشریح برنامه ها و سیاست های این سازمان در زمینه امور بین الملل، از ورود ۸۰ گروه اقتصادی و سرمایه گذاری خارجی به ارس خبر داد.

وی همچنین از زحمات دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در آذربایجان شرقی در زمینه هماهنگی و همکاری برای ایجاد و گسترش روابط بین المللی قدردانی کرد.

گفتنی است سخنگوی وزارت امور خارجه به همراه رئیس روابط عمومی این وزارتخانه امروز از جاذبه های گردشگری، فازهای صنعتی و محدوده های چهارگانه منطقه آزاد ارس در جلفا، نوردوز، خداآفرین و قلی بگلو بازدید کرد.