به گزارش جلفانیوز، در این آیین امام جمعه شهرستان جلفا گفت: مدارس وظیفه تعلیم و  تربیت دانش آموزان نسبت به  فرهنگ هر کشور و مکتبی را دارند. در نظام اسلامی هم‌ باید دانش آموزان با فرهنگ اسلامی آموزش یابند.
حجت السلام و المسلمین علی انتظاری افزود: در دین برای معلم نقش بزرگ و تاثیر گذاری در نظر گرفته اند. اولین معلم دین، خدا می باشد که بعد از خداوند حضرت محمد (ص) به عنوان معلم بشریت نام برده شده است.
وی با اشاره به نقش معلم در آموزش نسل های آینده ادامه داد: یکی از ویژگی های معلم در نظام اسلامی داشتن اعتقاد و ایمان راسخ به مبانی اسلام است تا از این طریق بتواند نسل های آینده را بخوبی تربیت دهد.
امام جمعه جلفا دانش آموزان را امانت الهی در دست معلمان خوانده و بیان کرد: تربیت کنندگان دانش آموزان باید اهداف عالی نظام اسلامی را به کودکان آموزش دهند.
وی ضمن اشاره به نقش آفرینی معلمین در تربیت دانش آموزان اظهار کرد: مدرسین جامعه ما باید انقلابی باشند تا بتوانند جوانانی همچون باکری ها و حججی ها تربیت کنند.
انتظاری بیان کرد: باید در کشور مردان و زنانی تربیت یابند که الگوی همه باشند اما متاسفانه شواهد چیز دیگری را نشان می دهد و با ضعف هایی در این زمینه روبرو هستیم.
وی در پایان عنوان کرد: آگاهی و علم نباید درمدارس عقب بیفتد بلکه باید همراه با تکنولوژی و علم جهانی پیش بروند تا شاهد پیشرفت های روز افزون در جامعه اسلامی باشیم.