به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جلفانیوز، فرمانده سپاه ناحیه جلفا به مناسبت هفته دفاع مقدس در گفتگو با خبرنگار این پایگاه، دفاع مقدس را جنگ علیه حق و باطل دانست و گفت:  باید از گذشته انقلاب درس عبرت گرفته و با تمام توان در مقابل دشمنان حرکت کنیم.

خلیل شریفی افزود: دفاع مقدس طنین حق طلبی انقلاب اسلامی به گوش جهانیان بود، دفاعی که قدرت تهاجم را برای همیشه از نظام سلطه سلب نمود و بنا به فرمایش حضرت امام خمینی(ره) ابهت دو ابر قدرت غرب و شرق را در هم شکست.

وی ادامه داد: همان دفاعی بودن, معنویت و آرمان معنوی، صبر و استقامت، شجاعت رزمندگان و روحیه شهادت طلبی بود که این دفاع هشت ساله ما را منجر به پیروزی کرد.

فرمانده سپاه ناحیه جلفا اظهار کرد: امروز هم با گذشت ۳۸ سال از عمر با برکت این نظام، جوانانی که نه دفاع مقدس، نه شهدا و نه آن معنویت و حال و هوای جبهه ها را دیده اند، با همان روحیه  دفاعی و مقدس درعرصه های مختلف با تفکرات بسیجی توانسته اند قله های عظیم پیروزی را یکی پس از دیگری فتح نمایند.

وی یادآور شد: بنا به گفته امام  در جنگ، انقلابمان را به دنیا صادر کردیم و به این نتیجه رسیدیم که باید روی پای خودمان بایستیم چرا که رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند هشت سال دفاع مقدس گنجینه عظیمی است که تا مدت های طولانی ملت ما می توانند از آن استفاده، مصرف و سرمایه گذاری کنند.

شریفی در پایان اذعان کرد:  در هفته دفاع مقدس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ی شهدا لازم است تجدید میثاق مجدد کنیم  با آرمان های بلند شهیدان و امام و ولی امرمان تا انشالله زمینه سازی بشود برای ظهور هر چه سریعتر حضرت بقیه الله العظم.