به گزارش جلفانیوز، اجتماع بزرگ عاشورائیان با حضور مسئولان و هیات های عزاداری در مصلی وحدت هادیشهر برگزار شد.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان جلفا در این اجتماع با تشریح اهداف قیام امام حسین (ع) گفت: عزاداران حسینی اجازه فراموشی شعار هیهات من الذله اباعبدالله (ع) را ندهند. این شعار باید در هر بعد زندگی شیعیان وجود داشته باشد.
حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم سید محمدی افزود: انسان در بعد بیرونی با وسوسه های شیطان و در بعد درونی با زیاده خواهی های نفس خود همیشه در مبارزه بوده و راه پیروزی از این مبارزه، ظلم ستیزی در لحظه لحظه زندگی است.
وی تصریح کرد: به عنوان افرادی که در جامعه اسلامی زندگی می کنیم زنده نگه داشتن شعار هیهات من الذله وظیفه عمومی ماست. قابل قبول نیست که به نام امام حسین (ع) به مردم ظلم و ستم روا داریم.
سیدمحمدی با انتقاد از نحوه عزاداری برخی هیهات های حسینی اظهار کرد: بعضی هیئت های مذهبی آسایش عمومی مردم را سلب کرده و با ایجاد سروصداهای بیش از حد باعث آزار و اذیت آنان می شوند.
وی ادامه داد: هیچ عزاداری چنین حقی ندارد که با نام حسین (ع) مزاحمتی برای شهروندان ایجاد کند. صدای طبل ها و بلندگوهای هیئات مذهبی باعث شکایت مردم شده و این مغایر با شعار ظلم ستیزی امام حسین است.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان جلفا در پایان عنوان کرد: مسئولان هیئت ها دقت کنند هدف فقط ایجاد شور و عزاداری بر حسین (ع) نیست. بیان ظلم ستیزی و حقایق قیام امام در هئیت ها نباید فراموش شود.