به گزارش جلفانیوز، اهمیت فضای سبز در محیط شهری تا آن اندازه است که به عنوان یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی جوامع مطرح بوده و نبود آن به معنای نبود سلامت و تندرستی در شهرها تلقی می‌شود؛ به طوری که حتی مفهوم شهر بدون وجود فضاهای سبز، قابل تصور نیست.
بسیاری از متخصصان شهری ایجاد فضای سبز را راه‌حلی مطلوب برای بسیاری از مشکلات حاد شهری می‌دانند که علاوه بر ارتقای کیفیت منظر شهر می‌تواند از آلودگی هوا نیز پیشگیری کند.
امروزه زیبایی شهرها بدون وجود فضای سبز موثر در اشکال گوناگون آن قابل ‌تصور نیست. شهرها به عنوان کانون‌های تمرکز فعالیت و زندگی انسان‌ها برای اینکه بتوانند پایداری خود را تنظیم کنند چاره‌ای جز پذیرش ساختار و کارکردی متاثر از سامانه‌های طبیعی ندارند. نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد فضاهای سبز شهری دارای بازدهی اجتماعی هستند که مهم‌ترین اثر آن ها در شهرها، کارکردهای محیط‌ زیستی آنهاست که شهرها را برای زیست انسان ها مساعد کرده، با آثار مخرب گسترش صنعت و حمل‌ونقل مقابله می‌کند و موجب ارتقای کیفی در زندگی شهروندان می‌شود.
از مهم‌ترین اثرات دیگر فضای سبز در شهرها کاهش آلودگی هوا، کاهش آلودگی صوتی، تعدیل دما، افزایش رطوبت نسبی، تلطیف هوا و جذب گرد و غبار را می توان نام برد.
در شهرهای کوچک به دلیل میزان درآمد پایین شهرداری‌ ها و نبود درآمد پایدار، توجه کمتری به موضوع فضای سبز می شود.
شهر هادیشهر از جمله شهرهاییست که از وجود فضاهای سبز مناسب در محیط شهری محروم است؛ این امر باعث شده است تا علاوه بر بی بهره ماندن شهر از زیبایی شهری، فضاهای مناسبی برای اسکان و تفریح مسافران نیز وجود نداشته باشد؛ تا آنجا که حتی شهروندان هادیشهری نیز از فضاهای سبز شهر جلفا برای تفریح و سرگرمی استفاده می کنند. یعنی مردم برای بهرمندی از یک فضای سبز ساده باید مسیر ۱۵ کیلومتری شهر جلفا را طی کنند!
بر اساس مطالعات و بررسی های وزارت مسکن و شهرسازی، سرانه متعارف و مناسب فضای سبز شهری در ایران حدود ۷ تا ۱۲ متر مربع برای هر فرد ایرانی است که این رقم در شهر هادیشهر به مراتب پایین تر از این میزان بوده که تلنگری در خصوص رعایت حقوق شهروندی برای مسئولین به شمار می رود.
از این رو شهرداری هادیشهر باید طرح‌های توسعه فضای سبز شهری را با جدیت بیشتری پیگیری کند تا مشکلات و نیازهای موجود در این خصوص برطرف گردند.
میدان ولایت فقیه،  تقاطع بیمارستان، شهید باکری و حتی ورودی های هادیشهر نمونه هایی هستند که قابلیت آن را دارند که با ایجاد فضاهای سبز در اشکال گوناگون، خوش نقش شده و بر زیبایی و جذابیت شهری بیفزایند.
کاشت درخت و افزایش پارک های کوهستانی در حاشیه شهر نیز با توجه به کوهستانی بودن منطقه از طرح هایی هست که در بخش هایی از شهر اجرایی شده است اما ظرفیتی بیش از این دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.
امید است که با تهیه طرح های توسعه شهری اقدامات لازم برای احداث، تقویت و بازسازی کاربری فضای سبز در محدوده شهری در اولویت برنامه ریزی شورا و شهردار جدید هادیشهر قرار گیرد.