به گزارش جلفانیوز، همه می دانیم امر به معروف و نهی از منکر چیست و نیازی به مقدمه چینی ندارد؛  خلاصه اینکه از مهمترین فروعات دین است و در اهمیت آن همین حدیث شریف امیرالمومنین(ع) کافی است که می فرماید: تمام خوبی ها در مقایسه با امر به معروف و نهی از منکر مانند رطوبت دهان است در برابر دریا.

اما سخن امروز در باب مصادیق امر به معروف و نهی از منکر است. کلام بسیار نغز امام خامنه ای در خصوص مصادیق این فریضه مهم نگاه سطحی اکثریت جامعه به این امر را می رساند؛ ایشان می فرمایند : مصادیق منکر فقط تذکر به  خانمی که چند تار مویش بیرون مانده نیست بلکه دروغگویی ، غیبت ، تهمت و… نیز از مصادیق منکرات میتواند باشد!!

این فرمایشات بزرگان را نقل کردیم تا بگوییم مسئولین بزرگوار شهرستان جلفا تا کی بی خیالی و بی تفاوتی؟ اگر نشنیده اید بشنوید که ۱۵۰ نفر از کارگران کارخانه آمیکو از کار بی کار شده اند.!!!
در مورد علت این اخراج وارد بحث نمیشویم که نیاز به فرصتی دیگر دارد و کارخانه بعنوان کارفرما حق دارد تا دلایل خود را ارائه دهد. البته باتوجه به شرایط امروز اقتصاد کشور مهمترین دلیلش می تواند رکود و عدم حمایت از تولید داخلی باشد!
اما مسئولین عزیز این ۱۵۰ نفر اخراجی زن و بچه دارند! مخارج دارند! به لطف وام های عقود اسلامی و بدون ربای بانک ها! قسط های عقب افتاده دارند که اگر کسی به دادشان نرسد احتمالا منزل و اثاثیه محقری که در این چندسال با هزاران خون دل جمع کرده اند چوب مصادره خواهد خورد!

مدیرانی که میگویید اسلامی هستید و انگشتر عقیق به انگشت و تسبیح به دست دارید و با یقه دکمه شده و ریش آنکادر کرده و اتو کشیده پشت میز ریاست جلوس اجلال فرموده اید و دائم الذکر و نافله خوان هستید آیا می دانید  که فرزندان مظلوم این کارگران چگونه سال تحصیلی را شروع کرده اند؟ آیا توانسته اند در مدارس و دانشگاهها ثبت نام کنند؟ آیا هزینه هایشان کفاف کرده که لباس مندرسشان را عوض کنند؟ کاری با جناح و حزبتان نداریم که اصلاح طلب و اصولگرا و اعتدالی آخرسر به هم نان قرض داده اند و میدهند!

روی دیگر سخنم با فعالان به اصطلاح سیاسی شهرستان است! برادران شما که دیگر مثل اکثریت مسئولین شهرستان غیر بومی نیستید! آیا سرنوشت بیش از ۱۵۰ نفر نان آور همشهری برایتان مهم نیست؟
دوستان فعال اصلاح طلب و اعتدالی که سر پخش نشدن صدای ربنای فلانی از صدا و سیما اسلام و معنویت را در خطر می بینید و بخاطر نخوردن سیب و گلابی برجام ما را متهم به تحجر میکنید آیا خطر از هم پاشیدن خانواده بیکاران برایتان اهمیتی ندارد؟ برادران گرامی آیا سرنوشت آن افرادی که در باصطلاح حصر هستند (که خدا از آن حصرهای رمانتیک قسمت ما هم بکند که هزینه یک روز خورد و خوراک، استخر و جکوزی و ماساژور حضرات برابر با یک ماه حقوق یک کارمند است) مهم است یا شرمندگی پدر خانواده برای ناتوانی در تهیه کردن یک کیف مدرسه برای فرزندش؟

دوستان اصولگرا که دم از منویات امام خامنه ای می زنید آیا ایشان نفرموده اند که ما حامی مستضعفین هستیم؟ نکند فکر میکنید منظور از مستضعفین تنها آنهایی هستند که در عراق و یمن و سوریه و میانمار نشان میدهند و دیگر مستضعفی وجود ندارد؟ مگر رهبری نفرموده اند معیشت مردم مهم است؟ چه مطالبه ای در این خصوص در شهرستان از مسئولین جناح مقابل داشته اید؟ مقامات محترم منطقه فوق العاده آزاد ارس آیا نمی توانستید از صدها میلیون بودجه ای که سالانه صرف کارهای به اصطلاح فرهنگی می نمایید (که بحمدالله آثارش نمایان است!) چند میلیون خرج بسته فرهنگی کنید و در آغاز سال تحصیلی کمک حال فرزندان محصل این کارگران عزیز باشید؟

مسئولین گرامی و فعالان سیاسی عزیز اگر مزاحم کسب فیضتان در ایام محرم شدیم (البته اگر مانند آن آیت الله عزیز سفر کرده که صد قافله دل مسئولین همره اوست جهت جت اسکی سواری در ایام عزاداری به سد لتیان نرفته باشید!) عذر میخواهیم و حلالیت می طلبیم. ثواب روز افزون شما را در این ایام خواستارم. کارگران عزیز و زحمتکش آمیکو شما هم مزاحم عزاداری دوستان نشوید چون مهم ، عزاداری برای امام حسین(ع) است نه دریافت پیام عاشورا و کمک به مستضعف!!!

نویسنده: روح الله عدالت طلب