به گزارش جلفانیوز، جلسه مجمع بسیج شهرستان جلفا عصر امروز با حضور امام جمعه شهرستان جلفا، نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس، فرمانده سپاه ناحیه جلفا و سایر مسئولان و بسیجیان با موضوع قاچاق کالا عصر دیروز در سالن همایش سپاه برگزار شد.

در این جلسه امام جمعه شهرستان جلفا به عنوان سخنران مجمع با بیان اینکه اسلام دین اعتدال است و زندگی را بر مبنای اعتدال تنظیم می کند گفت: در برابر زندگی اسلامی، زندگی اشرافی قرار دارد که زشت ترین نوع زندگانی بوده و باعث می شود نظم عمومی جامعه برهم خورد.

حجت الاسلام و المسلمین علی انتظاری افزود: تخلفات موجود در سازمان ها و مشکلاتی که در جامعه شاهد آن هستیم ناشی از زندگی اشرافی است. خوی اشرافی گری و طمع برای به دست آوردن ثروت باعث می شد تا عده ای به غارت و چپاول  بیت المال بپردازند.

وی با اشاره به موضوع قاچاق کالا اظهار کرد: معضل قاچاق در شهرستان جلفا مسئله جدیدی نبوده و مدت ها قبل از ایجاد منطقه آزاد نیز مطرح بوده است. زمانی به اسم حلال ها از این شهرستان کلی بنزین و گازوئیل قاچاق می کردند و این مسئله حتی در مجلس شورای اسلامی نیز مطرح شد. حالا هم با وجود منطقه آزاد ارس و گمرک در جلفا، مشخص نیست از کدام مبادی ها قاچاق انجام می شود.

انتظاری در پایان بیان کرد: با جلسات و تشکیل ستاد ها نمی شود با قاچاق مبارزه کرد. مبارزه با قاچاق اقدام و عمل می خواهد که در مسئولان این مورد کمرنگ دیده می شود.

نماینده مردم مرند و جلفا به عنوان سخنران دیگر این مجمع با بیان اینکه قاچاق پاشنه آشیل اقتصاد مقاومتی است اظهار کرد: هرگاه سخن از قاچاق به میان می آید عده ای کوله بران را مورد نشانه قرار می دهند ولی  رقم ۲۵  میلیارد دلار برای قاچاق کالا نشان دهنده این است که قاچاق از مبادی رسمی ورود کالا ها صورت پذیرفته است.

محمد حسن نژاد بیان کرد: چگونه است در چندین کیلومتر دور تر مرز ها مواضع دشمن را با موشک های نقطه زن هدف قرار می دهیم ولی نمی توانیم با قاچاقچیان مبارزه کنیم.

وی در پایان تصریح کرد: برای مبارزه با قاچاق کالا عزم جدی در مسئولان وجود ندارد و با این عزم نمی توان انتظار تحقق اقتصاد مقاومتی و اشتغال زایی را داشت.

در پایان این جلسه مجمع عالی بسیج شهرستان جلفا با صدور بیانیه ای ضمن ارائه راه کار هایی برای مبارزه با قاچاق کالا خواستار عزم جدی مسئولان برای مبارزه با این معضل شدند.

گفتنی است مجمع بسیج شهرستان جلفا با هدف اجرای تدابیر مقام معظم رهبری و تسریع روند تحقق جامعه اسلامی، پیشبرد اهداف و ماموریت های بسیج با همفکری نظام مند صاحب نظران بسیجی و وفاداران به انقلاب اسلامی در شهرستان تشکیل شده است.

این مجمع متشکل از ۷ کارگروه تخصصی شامل کارگروه فرهنگی سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، تربیتی اخلاقی، زنان و خانواده ، دفاعی و کارگروه سلامت ماهیانه جلساتی را برگزار و فرصت ها، تهدیدات و مشکلات شهرستان را رصد و بررسی می کنند.