به گزارش جلفانیوز، امام جمعه شهرستان جلفا درگفتگوی اختصاصی با خبرنگار این پایگاه در خصوص اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا گفت: ترامپ اولین و آخرین رئیس جمهور آمریکا نیست که علیه ملت ایران موضع گیری کرده و با سیاست های خصمانه پیش می رود.
حجت الاسلام والمسلمین انتظاری افزود: استراتژی آمریکا در سال های گذشته دشمنی به صورت، دست چدنی در دستکش مخملین بود، که آن را هم نتوانستند حفظ کنند و ترامپ رئیس جمهوری است که چهره واقعی آمریکا را به جهانیان نمایان کرد.
وی با انتقاد از اظهارات برخی دولت مردان در ماه های گذشته بیان کرد: عده ای در داخل چراغ سبز نشان داده و باعث گستاخ تر شدن رئیس جمهور آمریکا می شوند. برجام تا امروز چه سودی برای ما داشته که برای باقی ماندن در این توافق مجبور به سازش با آمریکا شویم؟!
حجت الاسلام انتظاری ادامه داد: ثابت شد برجام خسارت محض است. اگر روزی که رئیس جمهور آمریکا از پاره کردن برجام حرف می زد دولت مردان با تبعیت از رهبری از آتش زدن برجام سخن به میان می آوردند امروز ترامپ این اظهار نظر ها را نمی کرد.
وی تصریح کرد: وقتی بگوییم آمریکا اگر از برجام خارج شود ما می مانیم نتیجه ای جز سو استفاده رئیس جمهور آمریکا از این اظهارات و تهدیدات بیشتر نصیب ما نخواهد شد.
امام جمعه شهرستان جلفا با بیان اینکه گستاخی امروز ترامپ نشات گرفته از ضعف دیپلماسی است اظهار کرد: طرح ریزی ترامپ برای مذاکرات مجدد و اعمال محدودیت های بیشتر حاصل مطرح کردن برجام دو و سه توسط آقایان است. رئیس جمهور آمریکا دیروز فقط سخنان دولت مردان را تکرار کرد.
وی افزود: مذاکرات مجدد برای امریکا خیالی بیش نیست که ملت ایران اجازه نگاه کردن به ماکت موشک ها را هم به غربی ها نخواهند داد چه رسد به اینکه پای میز مذاکره نشسته و اسرار نظامی خود را در اختیار بیگانگان قرار دهند.
حجت الاسلام و المسلمین علی انتظاری در پایان عنوان کرد: اگر در داخل کشور به بیانات رهبری توجه و عمل شود صد ترامپ هم بیایند نمی توانند به ایران خسارتی وارد کنند. اگر رئیس جمهور آمریکا خشم ملت ایران را برانگیزد با سیلی محکمی روبرو خواهد شد.