به گزارش جلفانیوز، امام جمعه شهر جلفا در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به روز صادرات بیان کرد: برای پیشرفت کشور، توسعه صادرات و آبادانی تنها یک راه وجود دارد و آن راه اقتصاد مقاومتی است.
حجت الاسلام و المسلمین سالار سنجری خطاب به مسئولان و مدیر عامل منطقه آزاد ارس گفت: تولیدی های موجود در منطقه اقتصاد مقاومتی را مدنظر داشته باشند و با تبعیت از بیانات رهبری به جای تولیدی های مونتاژ محور، تولیدی های ابدائی و نوآور در منطقه حاکم شوند.
وی اظهار کرد: در بحث اشتغال، اشتغال بومیان مد نظر باشد. با تولیدی های مستقر و سرمایه گذاران جذب شده در منطقه شرط کنند که بومیان در اولویت جذب نیروی کار باشند.
خطیب جمعه جلفا ادامه داد: نمی شود زحمت منطقه برای مردم بومی باشد ولی عایدات آن نصیب مناطق دیگر شود. اگر جوانان بومی منطقه صاحب شغل و رزق حلال شوند با معضلی به نام قاچاق روبرو نخواهیم بود.
وی تصریح کرد: جوانان صاحب غیرت هستند و باید از فرصتی به نام منطقه آزاد ارس به نفع بومیان استفاده کرد.
حجت الاسلام و المسلمین سنجری در بخش دیگر خطبه های خود با اشاره به اظهارات رئیس جمهور آمریکا و تاکید بر اینکه تعرض به سپاه پاسدارن، تعرض به کلیات نظام است عنوان کرد: اگر به سبزپوشان سپاه پاسدارت تعرضی صورت گیرد به ۸۰ میلیون ایرانی تعرض شده است.
وی بیان کرد: گردن کلفت ترین کشور دنیا یعنی آمریکا، امروز در برابر سپاه پاسدارن به زانو درآمده و این کشور گردن کلفت در سایه قدرت نمایی و اقتدار ملت و سپاه رو به نابودی نهاده است.
نماینده ولی فقیه در شهر جلفا خاطرنشان کرد: دولت دروغگوی آمریکا به دنبال تقویت تروریسم در منطقه بوده و خشم آنان از سخنان زهر آگین سردار سلیمانی است که گفته است تا ۲ ماه دیگر نشانی از داعش بر روزی زمین باقی نخواهد ماند.
وی افزود: سردمدارن بی عقل آمریکا باید امروز تندیس سرداران سپاه را در ایالات و شهرهای خود نصب کنند. اگر سپاه نبود و تروریسم را ریشه کن نمی کرد، صدای انفجار گروهای تروریستی از قلب اروپا و آمریکا به گوش می رسید.
حجت الاسلام سنجری خطاب به رئیس جمهور آمریکا بیان کرد: چه چیز سپاه را میخواهید تحریم کنید. سپاه از اول انقلاب در تحریم است؛ سپاه قدس را از سال ۲۰۰۷ تحریم کرده اید چه نتیجه ای گرفته اید؟ امروز نیروی قدس در یمن، لبنان و شامات، کنار گوش اسرائیل است.
وی اظهار کرد: خیال تعطیلی صنعت موشکی ایران هم خنده دار است. قدرت دفاعی کشور نه تنها تعطیل نخواهد شد بلکه موشک هایمان تا زمانی که در قلب تلاویو و حیفا ننشینند تقویت خواهند شد.
امام جمعه شهر جلفا در پایان بیان کرد: از تهدیدات دشمنان و مستکبران ترسی بر دل های ما نخواهد نشست. امام خمینی بنیان گذار انقلاب اسلامی به ما آموخته است که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.