به گزارش جلفانیوز، مهمترین این طرح ها زیرسازی و آسفالت راه ارتباطی روستاهای داران، مرازاد و الوان از توابع بخش مرکزی شهرستان بود که بیش از ۱۲۰۰ خانوار ساکن در این روستاها از راه ارتباطی آسفالت و ایمن برخوردار شدند.
برای اجرا و تکمیل این سه پروژه که با همکاری اداره راه و حمل و نقل جاده ای با مشارکت شوراهای اسلامی و دهیاران انجام شده، در مجموع بیش از ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.
همچنین امروز بهره برداری از ۹ مرکز تقویت مخابراتی تلفن ثابت روستایی با ۱۴ میلیارد ریال اعتبار در روستاهای کم برخوردار و دورافتاده شهرستان جلفا آغاز شد.
در آیینی همچنین ۲۷۰ واحد مسکونی احداث شده روستایی با استفاده از ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی کم بهره توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به روستاییان واگذار شد.
فرماندار شهرستان جلفا در آیین افتتاح و بهره برداری از این طرح ها مورد استقبال روستاییان قرار گرفت.
گرشاسبی در بدو ورود به روستاها با حضور در مزار شهدای این روستاها با نثار فاتحه به مقام شامخ شهیدان گرانقدر ادای احترام کرد.
همچنین فرماندار جلفا در مدارس یکی از روستاهای کم برخوردار مرزی حضور و از نزدیک با دانش آموزان دختر و پسر این مدرسه گفتگو و در جریان مسایل و مشکلات مدرسه و مربیان قرار گرفت.
در طول دهه فجر انقلاب اسلامی امسال، بیش از ۵۳ طرح عمرانی – خدماتی با هزینه ای بالغ بر ۳۷۰ میلیارد ریال که اکثرا در مناطق روستایی اجرا شده است، در شهرستان جلفا به بهره برداری خواهد رسید.