به گزارش جلفانیوز، نشست هم اندیشی مسئولان شهرستان جلفا با جوانان صبح دیروز در محل فرمانداری شهرستان جلفا برگزار شد.
هدف از‌ این نشست، برقراری ارتباط دوطرفه جوانان با مسئولان و استفاده از نقطه نظرات آنان در جهت پیشرفت و توسعه شهرستان عنوان شد.
فرماندار جلفا در این نشست با بیان اینکه، جوان یک نیروی پر انرژی و ایده آل هست گفت: جوانان امروزی هنگام ورود به جامعه با آسیب هایی روبرو می شوند که از جمله این آسیب ها بیکاری است‌.
داوود گرشاسبی افزود: اشتغال پایلوت یک زندگی موفق بوده و شعار اصلی مسئولان تولید شغل است ولی‌ نباید جوانان بر اشتغال دولتی تکیه نمایند.
وی تصریح کرد: جوانان، در‌ چالش بیکاری که در جامعه کنونی با آن دست و پنجه نرم می‌ کنند باید فکر و ایده مبتنی بر‌ اشتغالِ بخش خصوصی تولید کنند.
فرماندار جلفا با اشاره به آسیب های شهرستان جلفا اظهار کرد: متکی بودن به منطقه آزاد از اصلی ترین آسیب ها است. باید دید شهرهای دیگر بدون وجود منطقه آزاد چگونه پیشرفت کرده اند و به بهانه منطقه آزاد بودن شهرستان نباید تولید فکر و ایده را متوقف کرد.
وی با بیان اینکه با تولید فکر باید امید را به نخبگان باز گرداند عنوان کرد: گذشته چراغ راه آینده است، نسل جدید اشتباه گذشتگان را تکرار‌ نکنند. آینده کشور به دلیل وجود نسل جوان اندیشمند روشن است.
داوود گرشاسبی در پایان بیان کرد: تربیت نیروی انسانی،‌ ساخت اجتماع و اصلاح ساختار های اداری‌، گام های مورد نیاز برای توسعه کشور هستند.
گفتنی است در ادامه جلسه جوانان به بیان نکته نظرات،‌ انتقادات و پیشنهادات خود در خصوص مسائل و مشکلات شهرستان پرداختند.