به گزارش جلفانیوز، اداره دامپزشکی شهرستان جلفا با صدور اطلاعیه ای نسبت به کشتار غیر بهداشتی و غیرمجاز طیور در بازار های هفتگی و احتمال آلودگی گوشت ها به بیماری های مشترک بین انسان و حیوان هشدار داده و از مردم خواست ضمن خودداری از خرید آن در صورت مشاهده به اداره دامپزشکی اطلاع دهند تا با آن ها برخورد کنند.
هزچند این اطلاعیه نشان دهنده این است که پس از گذشت چند سال از ایجاد بازارچه های هفتگی در هادیشهر بازرسان اداره دامپزشکی زحمت حضور در این بازارچه ها و نظارت بر آنان را به خود نداده اند ولی همین اطلاعیه کور سوی امید نظارت بر وضع این بازارچه ها را هم روشن کرده است.
باید گفت کشتار غیر مجاز طیور و ارائه گوشت یکی از مشکلات عدیده ی موجود در بازارچه های هفتگی هادیشهر بوده که در سایه عدم نظارت به وجود آمده است.
بازارچه های هفتگی چند سالی است که در هادیشهر ایجاد شده اند ولی تا امروز هیچ گونه کنترلی از سوی مسئولان ذی‌ربط بر این بازارها انجام نگرفته است.
بازرسان نهاد ها، در طول این چند سال با عدم حضور در این بازارچه ها اجازه عرضه انواع محصولات غیر بهداشتی، غیر استاندارد و نه چندان مرغوب با قیمت ارزان را در این واحدها داده اند.
عدم نظارتی که با توجه به رغبت مشتریان برای خرید محصولات غذایی ممکن است سبب بروز خسارات جبران ناپذیری برای شهروندان هادیشهری شود.
البته نباید از مشکلاتی چون سد معبر، ایجاد ترافیک در خیابان‌های داخل و بیرون از شهر و آلودگی‌های صوتی که آرامش را از اهالی نزدیک محل برپایی هفته‌بازار گرفته است نیز بگذریم.

انتهای پیام/