به گزارش جلفانیوز، سرهنگ یداله جهان آرا گفت: با توجه به نزدیک شدن به چهارشنبه‌ آخر سال، طرح برخورد با توزیع‌کنندگان مواد محترقه توسط پلیس اجرایی شد.

وی افزود: در این طرح مأموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی با انجام اقدامات اطلاعاتی موفق به شناسایی چندین محل نگهداری و فروش مواد محترقه در سطح شهرستان شدند و در بازدید و بازرسی از محلهای مذکور تعداد ۸۷۵۳۹ عدد انواع مواد محترقه کشف شد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در این زمینه ۱۱ نفر متهم دستگیر شده اند عنوان کرد: متهمان جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شده اند.

فرمانده انتظامی شهرستان جلفا با بیان اینکه به استناد قانون مجازات اسلامی هرگونه خرید و فروش مواد منفجره و محترقه به‌طور غیرمجاز جرم محسوب شده و مرتکب آن به مجازات قانونی محکوم می‌شوند  بیان داشت: با فروشندگان و استفاده کنندگان از انواع مواد محترقه که موجب سلب آسایش و امنیت مردم باشند برخورد جدی خواهد شد.

وی همچنین ضمن تقدیر و قدردانی از همکاری مردم شهرستان با پلیس تاکید کرد: شهروندان در صورت اطلاع از هرگونه خرید و فروش انواع محترقه مراتب را در اسرع وقت به مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ گزارش و نظرات و پیشنهادات و انتقادات خود را در زمینه عملکرد پلیس با سامه ۱۹۷ در میان بگذارند.