به گزارش جلفانیوز، جلسه مجمع عالی بسیج شهرستان جلفا عصر دیروز با حضور امام جمعه شهرستان جلفا، فرمانده سپاه ناحیه جلفا و با موضوع اشتغال و کارآفرینی در محل نمازخانه سپاه جلفا برگزار شد.
در این مراسم امام جمعه شهرستان جلفا به عنوان سخنران ویژه با بیان اینکه درمان وضعیت امروز اقتصاد و معیشت تنها پیاده سازی سیاست های اقتصاد مقاومتی در کشور است گفت: اقتصاد مقاومتی از بین برنده بیکاری و بهبود سطح رفاه اجتماعی و معیشتی مردم است. عده ای در داخل کشور خائنانه یا جاهلانه مانع اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی شده اند.
حجت الاسلام و المسلمین علی انتظاری افزود: اقتصاد مقاومتی فقر را در کشور ریشه کن می کند. رمز موفقیت در اقتصاد مقاومتی بی اعتمادی به دشمن و توجه به ظرفیت های داخلی است.
وی اظهار کرد: در کنار سیاست های اقتصاد مقاومتی مسئولان باید راه های در آمدزایی حرام را ببندند. درآمدزایی حرام قاچاق، رانت خواری، رشوه خواری و خیانت و دزدی از بیت المال است.
حجت الاسلام انتظاری تصریح کرد: طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان از بهترین گام ها در این راستا است که اعتماد عمومی را به جامعه بر می گرداند. این طرح باید به سرعت تصویب و به صورت دقیق اجرا شود.
وی گفت: در مبارزه با فساد و تبعیض ناکام بوده ایم و همین امر سبب گله مندی مردم شده است و تصویب این طرح می تواند کمی از آلام آنان در زمینه مبارزه با فساد و تبعیض را بکاهد.
امام جمعه شهرستان تقویت بخش خصوصی و افزایش صادرات را گام های دیگری برای اشتغال در کشور دانسته و خاطرنشان کرد: دولت باید بخش خصوصی را تقویت کند و واردات کشور براساس نیازهای بخش خصوصی صورت پذیرد.
وی در پایان تصریح کرد: وقتی واردات در دست دولت باشد نتیجه اش می شود اینکه شاهد وارد کردن کالاهای غیراساسی چون مربا، دسته بیل چادر و…  در قبال فروش نفت بود! دولت باید واردات را به بخش خصوصی واگذار کند.

گفتنی است در پایان این جلسه مجمع عالی بسیج شهرستان جلفا با صدور بیانیه ای خواستار بازنگری در سیاست های حمایتی از تولیدات بومی با کیفیت، جلوگیری از ورود کالای قاچاق و مبادلات اقتصادی به نفع مردم منطقه شدند.