به گزارش جلفانیوز به نقل از آناج، سردار عابدین خرم در اختتامیه نخستین جشنواره فعالان فضای مجازی استان اظهار داشت: مقام معظم رهبری چندین جمله در خصوص فضای مجازی دارند اول اینکه اهمیت فضا به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است، دوم ایشان می‌گویند اگر مسئولیت‌های رهبری اجازه می‌داد مسئولیت فضای مجازی را برعهده می‌گرفتم و سوم اینکه حاکمیت‌ها در اختیار فضای مجازی می‌چرخند.

وی ادامه داد: کسانی که وارد این فضا شده‌اند حتما سواد کافی دارند اما فضا به قدری عمیق است که هرقدر انسان وارد آن شود به سواد مطلق نمی‌رسد.

فرمانده سپاه عاشورا استان با بیان فراگیری شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک و تلگرام عنوان کرد: در کشور ما  تلگرام ‌به صورت قطعی ۵۰ میلیون نفر کاربر دارد؛ اتوبان فضای مجازی یکطرفه و بدون رقیب در حال حرکت است و کسی نمی‌تواند تبادل یا رقیب تراشی کند؛ زیرا در عصر انفجار اطلاعات هستیم و نمی‌توانیم چیزی را محدود و محصور در قالب فکر و جریانی کنیم.

وی افزود: آیا به اندازه انقلاب برای پیروزی انقلاب و تثبیت وتداوم سرمایه‌گذاری کرده‌ایم؟ مقام معظم رهبری فضای مجازی را قتلگاه جوانان نامیده‌اند آیا در این قتلگاه چقدر هزینه کرده و مبارزه کرده‌ایم؟باید پدافند، آفند وآسیب‌ها شناسایی شده و برای تقابل اثرات جبهه واحد داشته باشیم زیرا پاشنه آشیل و چشم اسفندیار جمهوری اسلامی فضای مجازی است.

سردار خرم عنوان کرد: در فضای مجازی سعی دارند با تاثیر مستقیم ناکارآمدی نظام‌را اثبات کنند؛ زیرا انقلاب اسلامی پیام جهانی برای جهان اسلام است و به همین دلیل دشمنان جلویش ایستاده‌اند و بیش از ۲۵۰ شبکه ماهواره‌ای فارسی بر علیه جمهوری اسلامی تبلیغ می‌کنند اما با اسرائیل و وهابیت کاری ندارند، ببینید در لندن چه اختیاراتی برای آنان گذاشته‌اند آیا کسانی که در لندن هستند شیعه‌اند؟

وی تاکید کرد: چون جمهوری اسلامی و امام امت عامل انسجام و وحدت امت اسلا