به گزارش جلفانیوز، رئیس اداره آموزش و پرورش‌ شهرستان جلفا در گفتگو با خبرنگار این پایگاه با بیان اینکه جلفا یکی از قطب های گردشگری شمال غرب کشور است گفت: در سراسر کشور مدارس در مناطق گردشگر پذیر جز محل های اسکان بوده و دغدغه اصلی آموزش و پرورش در ایام نوروز برپایی یک میزبانی شایسته برای گردشگران است.
صادقیان افزود: ۲۰ آموزشگاه با ظرفیت ۱۴۰ کلاس، یک خانه معلم با ۱۲ اتاق و یک خوابگاه دانش آموزی با ۱۸ اتاق در  شهرستان آماده اسکان مسافران نوروزی بوده که از ۲۰ آموزشگاه، ۸ آموزشگاه در جلفا ۸ آموزشگاه در هادیشهر و ۴ آموزشگاه در بخش سیه رود هستند.
وی با اشاره به سطح بندی کلاس های تدارک دیده شده برای اسکان نوروزی تصریح کرد: کلاس ها در دو سطح الف و ب برای اسکان مسافران پیش بینی شده که حدود ۴۵ درصد از آن ها سطح الف و مابقی سطح ب هستند.
صادقیان با بیان اینکه اغلب مسافران به صورت غیرحضوری اقدام به ثبت نام جهت اسکان نموده اند اظهار کرد: مسافران با مراجعه حضوری هم می توانند در مدارس اسکان یابند و از لحاظ زمانی هم، هیچ محدودیتی برای مدت روز های اقامت در مدارس وجود ندارد.
وی بیان کرد: سال گذشته بیش از ۸۵۰۰ نفر در مدارس اسکان یافته بودند که امسال پیش بینی می شود این تعداد به بیش از ۱۱ هزار برسد.
رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان جلفا در پایان عنوان کرد: ماندگاری‌ گردشگران در شهرستان به نحوه برخورد با آن ها بستگی دارد. از کلیه عوامل اجرایی ستاد اسکان شهرستان می خواهم تا به شایسته ترین نحو ممکن برای خدمات رسانی بهتر به مسافران و میهمانان فرهنگی تلاش نمایند تا روزی که همه مدارس شهرستان میزبان مسافران نوروزی باشند.