به گزارش جلفانیوز، جلسه بررسی مشکلات کارگران خدماتی سازمان منطقه آزاد ارس صبح امروز در اتاق جلسه معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری ارس برگزار شد.
یوسف داداش زاده، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس در این جلسه گفت: پس از آگاهی از وضعیت کارگران خدماتی و از اینکه در محدوده منطقه آزاد ارس چنین اقداماتی شده است احساس شرمندگی کردم.
وی افزود: برده داری قرون وسطی هم چنین نبوده و این ظلمی که به کارگران شده از طرف هرکسی که باشد قابل گذشت نیست.
داداش زاده پس از شنیدن دلایل پیمانکاران برای کوتاهی در پرداخت حق و حقوق قانونی کارگران خطاب به آنان اظهار کرد: هیچ کدام از دلایل اعلام شده محکمه پسند نیست و نه تنها کسی شما را مجبور به بستن قرار داد پایین تر از برآورد پایه و اولیه (مینوس) نکرده است بلکه کاملا آگاهانه به این مسئله ورود کرده اید.
وی تصریح کرد: هر کارگری که شکایت کند پیمانکاران به پرداخت تمام حق و حقوق زائل شده سالیان گذشته محکوم شده و من هم با تمام توان و استفاده از تمامی ظرفیت ها و زیر ساخت های قانونی از حقوق کارگران دفاع خواهم کرد.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری ارس عنوان کرد: کسب رضایت کارگران با پرداخت حقوق قانونی آنان تنها راه نجات پیمانکاران از این وضعیت است که در غیر این صورت بازرسان سازمان بدون اغماض به مساله ورود کرده و احقاق حق خواهند نمود.
وی در پایان با بیان اینکه مینوس ( بستن قرار داد پایین تر از برآورد اولیه) زمینه را برای ظلم به کارگران فراهم می سازد اظهار کرد: در مناقصه های آینده کلیه پیشنهاد های زیر قیمت پایه کنار گذاشته خواهد شد.
گفتنی است در پایان این جلسه پیمانکاران متعهد به واریز بخشی از عیدی به حساب کارگران تا ۱۳ فروردین و افزایش حقوق و دستمزد آنان شدند.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری ارس نیز دستورات لازم جهت بازرسی ویژه را ابلاغ نموده و تاکید کرد درصورت عدم رعایت موارد فوق، صلاحیت پیمانکاران جهت شرکت در مناقصات آتی مورد تجدید نظر قرار می گیرد.