به گزارش جلفانیوز، به نقل از تسنیم،  تیم ذوب آهن، نماینده کشورمان با برتری ۳ بر صفر در بازی دور ششم گروه دوم لیگ قهرمانان آسیا مقابل النصر عربستان به عنوان سرگروه و بهترین تیم غرب آسیا در مرحله گروهی راهی مرحله حذفی معتبرترین جام باشگاهی قاره کهن شد.

گل های پهلوان در دقیقه ۳۰ و حسن زاده در دقیقه ۴۱ ( از روی نقطه پنالتی)  با گل دقیقه ۸۷ هاشم بیک زاده همراه شد  و اخراج شیان از النصر در دقیقه ۵۸ هم به این برتری کمک کرد.

دیگر بازی گروه دوم با تساوی بدون گل خانگی لخویای قطر مقابل بنیادکار ازبکستان به پایان رسید تا پس از ذوب آهن ۱۴ امتیازی، لخویای ۹ امتیازی جشن صعود را تکمیل کند و النصر ۵ و بنیادکار ۳ امتیازی حذف شدند.

به این ترتیب، ذوب آهن که پیش از این صعود خود به دور بعد را قطعی کرده بود، مجموع امتیازاتش را به عدد ۱۴ رساند و علاوه بر سرگروهی به عنوان مقتدرترین تیم غرب آسیا راهی مرحله حذفی شد؛ جایی که باید در روزهای ۲۹ اردیبهشت و ۵ خردادماه در دو بازی رفت و برگشت مرحله یک هشتم نهایی به مصاف العین برود و در صورت برتری در مرحله بعدی برنده جدال لخویا و الجیش را پیش رو دارد.

تراکتورسازی، دیگر نماینده کشورمان هم در دور بعد، طی روزهای ۲۸ اردیبهشت و ۴  خردادماه دو بازی حساس با النصر، دیگر نماینده امارات پیش رو دارد و در صورت برتری در یک چهارم نهایی رویاروی برنده بازی الهلال عربستان ولوکوموتیو تاشکند ازبکستان می ایستد.