به گزارش جلفانیوز، فرمانده سپاه جلفا در نشست خبری تشریح برنامه های هفته عقیدتی سیاسی که با حضور اصحاب رسانه این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: سالروز شهادت استاد مطهری بعنوان روز معلم و هفته عقیدتی سیاسی در سپاه و بسیج نامگذاری شده تا افکار واندیشه های این استاد شهید همواره بعنوان شاخص و معیار درسپاه و بسیج قرار گیرد.

سرهنگ شریفی افزود: قوام سپاه و روحیه انقلابی به ایمان جوانان پرشور و مومن بستگی دارد و حفظ این اصل الزامی است و باید با مسائل اعتقادی، فکری، روشنگری و عمق تفکر همراه باشد.

وی عنوان کرد: این هفته در واقع فرصت مغتنمی است که تفکرات و اندیشه های شهید مطهری را برای مردم برجسته کنیم و از تلاش‌های جهادگران علمی در عرصه های تعلیم و تربیت، اخلاق، معرفت و بصیرت تجلیل شود.

در ادامه مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه جلفا گفت : استاد شهید مطهری را باید از نظریه پردازان بزرگ انقلاب اسلامی دانست که افکار واندیشه های پاک وی ، تنها ازطریق چشمه اسلام ناب سیراب می شد.

حجت الاسلام محمدتقی صمد دوخت به ماموریتهای نمایندگی ولی فقیه درسپاه و بسیج اشاره و بیان کرد : عمق بخشی به مسایل دینی واعتقادی از طریق برگزاری دوره ها وکلاسهای آموزشی درطول سال درسپاه وبسیج ، ارتقای بعد عرفانی صحیح درنیروها ، بالا بردن فهم بصیرت سیاسی درقالب تقویت اراده ، عبادت ، محبت ، تفکر ، مراقبه ومحاسبه نفس ، محبت ولایت و امربه معروف ونهی ازمنکر از مهمترین رسالت های نمایندگی ولی فقیه درسپاه وبسیج است.

این مقام مسئول در پایان ، برگزاری نشستهای سیاسی و بصیرتی در تمامی رده های مقاومت ، دیدار از خانواده های معظم شهداء ، عطرافشانی مزار مطهر شهداء ، دیدار با ائمه جمعه هادیشهر و جلفا ، تجلیل از همسران معلم پایوران ، برگزاری ایستگاههای صلواتی ، برپایی محافل انس با قرآن کریم ، حضور بسیجیان در نماز عبادی سیاسی جمعه ،برپایی نمایشگاه کتاب از آثار شهید مطهری (ره) ، حضور پایوران در مدارس و تقدیم شاخه گل جهت تجلیل از مقام شامخ معلم ، برگزاری مسابقات ورزشی ، نواختن زنگ سپاس در مدارس ، برگزاری مسابقات فرهنگی وکتابخوانی از آثار شهید مطهری ، تجلیل از مربیان عقیدتی و هادیان سیاسی و برگزاری همایش یاد مطهر  را از مهمترین برنامه های دانست که در هفته عقیدتی سیاسی اجرا خواهند شد.