به گزارش جلفانیوز،  مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه جلفا در گفتگو با خبرنگار این پایگاه به مناسبت۱۷  اردیبهشت سالروز تشکیل بسیج سازندگی به فرمان مقام معظم رهبری با تشریح عملکرد یک ساله(۹۶) بسیج سازندگی گفت: بسیج سازندگی در قالب دو موضوع اقتصاد مقاومتی و سازندگی فعالیت خود را به کل شهرستان تعمیم داده است.
اصغر اسمعیلی  افزود: در حوزه اقتصاد مقاومتی در سال ۹۶،  ۳۵۰ میلیون تومان وام به افراد درخواست کننده اعطا شده که وام های اعطا شده در راستای توسعه یا راه اندازی انواع مشاغل خانگی و کارگاه ها در حوزه اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی بوده است.
وی با بیان اینکه افراد دارای پروانه فعالیت یا مجوز بهره برداری پس از بازدید و طرح در کمیسیون در صورت تصویب برای دریافت وام به بانک معرفی می شوند ادامه داد: وام های اعطایی شامل پرورش زنبور عسل، احیاء و اصلاح باغات، پرورش مرغ بومی، صنایع تبدیلی، خشکبار میوه و صنایع دستی هستند.
مسئول بسیج سازندگی شهرستان جلفا با اشاره به عملکرد این سازمان در حوزه سازندگی و محرومیت زدایی عنوان کرد: در سال ۹۶، بسیج سازندگی با همکاری حوزه های محلات اقدام به مرمت و بازسازی ۲ مسجد در روستاهای قولان و نظر کندی، احداث سه باب خانه محروم که  ۲باب آن در روستای ایری سفلی و ۱ باب در روستای قره بلاغ بوده کرده است.
وی تصریح کرد: اعزام چندین مورد اکیپ پزشکی به مناطق محروم، ارائه آموزش های فنی و حرفه ای، کشاورزی و بهداشتی به تعداد بیش از ۲۴۶ نفر با برگزاری کلاس ها از دیگر فعالیت های بسیج سازندگی است.
اسمعیلی اضافه کرد: این کلاس ها با همکاری سازمان فنی و حرفه ای، اداره جهاد کشاورزی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان با هدف ایجاد اشتغال صورت پذیرفته است.
وی برگزاری اردوهای طرح هجرت دانش آموزی را از دیگر عملکرد بسیج سازندگی در سال ۹۶ دانست و گفت: تابستان امسال۳۵۰ نفر دانش آموز در بهسازی و زیباسازی مدارس فعالیت داشته و اوقات فراغت خود را پر کرده اند.
اصغر اسمعیلی بیان کرد: طرح اعتلای بسیج یکی دیگر از طرح هایی است که در سال ۹۶ به بسیج سازندگی ابلاغ شد که طبق این طرح، گروه های جهادی سازماندهی شده و در روستاها و نقاط هدف شهری صندوق های قرض الحسنه تشکیل می یابد.
وی خاطرنشان کرد: برنامه های سال ۹۷ بر پایه  طرح اعتلای بسیج پیش خواهد رفت.
مسئول بسیج سازندگی شهرستان جلفا با اشاره به حادثه تلخ  زلزله کرمانشاه گفت: حضور به موقع و موثر سپاه استان و بسیج سازندگی در کرمانشاه بدون شک گامی موثر در کاهش آلام مردم منطقه زلزله زده بود که در این راستا سپاه ناحیه جلفا نیز با اعزام یک تیم از گروه های جهادی برای کمک به سازندگی و هم چنین ارسال کمک های نقدی و غیر نقدی درکاهش آلام مردم کرمانشاه مشارکت داشت.
وی با تشریح فعالیت بسیج سازندگی در هفته منابع طبیعی عنوان کرد: به مناسبت روز درختکاری ۵۰۰ راس نهال مثمر با اصول کارشناسی در اردوگاه قدس غرس شد.
اسمعیلی در پایان با بیان اینکه روحیه جهادی با پیوند روحیه انقلابی می تواند  شکوفایی و پیشرفت در تمام عرصه ها را به دنبال داشته باشد خاطرنشان کرد: ارائه خدمات به مردم به ویژه در مناطق محروم و کمک به سازندگی کشور نیاز امروز جامعه محسوب می شود و نباید سازندگی در کشور را وظیفه یک سازمان و یا یک نهاد مجزا دانست.