به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جلفانیوز، فرمانده سپاه ناحیه جلفا در این برنامه گفت: سالروز آزاد سازی خرمشهر هیچ وقت از یاد نمی رود و سوم خرداد مضاعف کننده قدرت رزمندگان اسلام برای کسب پیروزی و فتح های بزرگتر  در دوران دفاع مقدس بود.

سرهنگ شریفی عملیات بیت المقدس را یکی از بزرگترین عملیات های هشت سال جنگ تحمیلی برشمرد و اظهار کرد: رمز پیروزی ما در این عملیات صداقت و ایمان رزمندگان بود.

وی با بیان اینکه امروز جوانان باید خرمشهر های دیگری را آزادسازی کنند عنوان کرد: یکی از این خرمشهر ها آزادسازی بازار از دست کالای های وارداتی و خارجی و حمایت از کالای ایرانی است.

فرمانده سپاه ناحیه جلفا تصریح کرد: حمایت از کالای ایرانی تامین کننده رفاه بیشتر جامعه و آینده جوانان ایران  است.

امام جمعه شهر جلفا نیز به عنوان سخنران این مراسم گفت:  آزادسازی خرمشهر  نه به دست اصلاح طلبان و نه به دست اصولگرایان بلکه فتح خرمشهر به دست سربازان بی ادعای امام و حزب اللهی ها صورت پذیرفت.

حجت الاسلام و المسلمین سنجری  با بیان اینکه حزب اللهی  به معنای روحانی بودن و ریش و یقه بستن نیست ادامه داد: امام خمینی (ره)  دستور دادند که خرمشهر باید آزاد شود و نیروهای مخلص با تکیه بر ایمان در اوج ناباوری شهر خون را آزاد کردند. حزب اللهی یعنی مرد عمل بودن.

وی با اشاره به جمله رهبری مبنی بر اینکه خرمهشرهای دیگر در پیش است، گفت: برجام یکی دیگر از مصادیق خرمشهر هاست که سقوط کرد و دو طیف در سقوط آن دخیل بودند یکی دشمن و دیگری کارگزاران داخلی کشور.

امام جمعه شهر جلفا راهبرد فتح خرمشهرها را در شرایط  کنونی وحدت و اعتماد به جوانان دانست و گفت: رکود اقتصادی، بیکاری، گرانی و تعطیلی کارخانه ها خرمشهرهای دیگر هستند که باید به دست مسئولان کشوری با تکیه بر دو مقوله ای که گفته شد، حل شود.

وی افزود: ۱۲٫۵ درصد بیکاری با وجود منطقه آزاد و ۶ برابر بودن آمار آسیب های اجتماعی نسبت به سرانه کشوری در شهرستان جلفا خرمشهرهای  دیگری است که باید فتح شود و کلید فتح نیز مسئولان هستند و خائن است مسئولی که در سایه این مشکلات خواب راحت و خوشی داشته باشد.

سنجری در پایان گفت: در فتح خرمشهر سال ۶۱ یکی از عوامل پیروزی اعتماد به جوانان بود اما در شرایط امروزی کشور به دلیل برخی کج فهمی ها، سیاست مداران می گویند جوانان تجربه کافی در اداره امور را ندارند.

در ادامه این مراسم از  یادگار ۸ سال دفاع مقدس و رزمنده فاتح خرمشهر، علی مددی قدردانی شد.