به گزارش جلفانیوز ، رئیس کیمته امداد شهرستان جلفا در گفتگو با این پایگاه با بیان اینکه کمک های مردمی کمیته امداد تماما در رابطه با امور فقرا و محرومین خرج شده و ریالی برای هزینه های اداری و اجرایی نمی شود اظهار کرد: در فصای مجازی و رسانه ای شایعاتی مبنی بر ارسال صدقات مردم به کشور های عراق، لبنان و یمن پخش می شود که از اساس بی پایه است.

ارسلان طهماسبی تصریح کرد: کیمته امداد شرعا و قانونا اجازه ندارد ریالی از کمک های مردمی یک شهر را به شهر دیگری در داخل کشور منتقل نماید حال چگونه می‌توانیم این پول‌های مردم را که به نیت کمک به هم‌وطنان خودشان پرداخت می‌شود به مردم دیگر کشورها بدهیم.

وی با بیان اینکه حتی زکات جمع آوری شده در یک روستا به روستای دیگر هم منتقل نمی شود ادامه داد: مردم ایران حامی مظلوم هستند اگر بنا باشد به کشورهای همسایه کمکی صورت پذیرد صندوق های خاص با اسم کمک به مردم آن مناطق نصب می شود.

رئیس کمیته امداد شهرستان جلفا عنوان کرد: مردم ایران در عمل نشان دادند که به تبلیغات سو و هجمه های صورت گرفته علیه کمیته امداد توجهی نکرده و گوش شنوایی برای شنیدن شایعات دشمنان داخلی و خارجی ندارند.

وی تصریح کرد: علی رغم طرح اتهامات بسیار و برعکس آنچه که دشمنان انتظار داشتند ، صدقات واریزی به حساب و صندوق های کمیته امداد این شهرستان نسبت به ماه گذشته ۳۵ درصد افزایش داشته است.

طهماسبی کل مبلغ صدقات جمع آوری شده در سال ۹۶  را ۱۵۰ میلیون تومان بیان کرده و ادامه داد: صدقات کمیته امداد در بخش تامین جهیزیه ، هزینه های درمان پزشکی ، تحصیل دانش آموران و مسکن مددجویان و نیازمندان هزینه می شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود با تشریح عملکرد کمیته امداد شهرستان جلفا در ماه رمضان گفت: ماه رمضان بهار فعالیت های کمیته امداد بوده و با توجه به فضای معنوی خاصی که در جامعه به وجود می آید این نهاد سعی در استفاده بهتر از این فضا در راستای تکریم ایتام و کمک به مستضعفین دارد.

رئیس کمیته امداد شهرستان جلفا ادامه داد: افطاری دسته جمعی مددجویان، توزیع سبدهای حمایتی و جذب حامی برای ایتام در قالب طرح محسنین از برنامه های اصلی این نهاد در ماه مبارک رمضان بوده است.

وی بیان کرد: با رعایت و حفظ عزت و کرامت خانواده ها و  با پشتیبانی خیرین و همشهریان حدود ۹۶۰ بسته غذایی به ارزش ۱۲۵ میلیون تومان شامل برنج، گوشت قرمز، مرغ، روغن مایه، خرما و قند توزیع شد.

طهماسبی افزود: همچنین با حمایت منطقه آزاد ارس،  هیات امنای مساجد، ائمه جمعه و جماعت سفره افطاری برای ۹۰۰ مددجوی کمیته امداد در شهرستان گسترده شد.

وی با بیان اینکه محسنین یکی از طرح های اجرایی موفق کمیته امداد در سال های اخیر بوده که در کل کشور سبب پشتیبانی بی نظیری از ایتام شده است عنوان کرد: در شهرستان جلفا نیز ۲۸۰ یتیم زیر چتر حمایتی  ۵۸۴ خیر قرار گرفته و از حمایت ها و مساعدت های مالی و معنوی آنان بهره می برند.

رئیس کمیته امداد جلفا ادامه داد: متاسفانه هنوز ۱۰۸ یتیم وجود دارند که بدون حامی هستند و از کلیه همشهریان عزیز تقاضا داریم به ویژه در ماه مبارک رمضان حامی این ایتام باشند.

وی درباره چگونگی نحوه اجرای طرح محسنین گفت: در این طرح حامیان به انتخاب خودشان یک یا چند فرزند را زیر چتر حمایتی خود قرار می دهند و ماهانه مبلغی را به عنوان کمک هزینه به حساب این کودک و خانواده واریز می کنند.

طهماسبی در پایان با تاکید بر درخواست همراهی بیشتر مردم با کمیته امداد خاطرنشان کرد: درب کیمته ۲۴ ساعته بر روی مردم باز بوده و آماده پذیرای تمامی انتقادات و پیشنهادات هستیم.