به گزارش جلفانیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن نریمان در جمع اعضای ستاد خدمات سفر گفت: علاوه بر آماده سازی اماکن تاریخی و تفریحی ارس، برنامه های مفرح فرهنگی، هنری و ورزشی در نوروز ۱۳۹۸ برگزار می شود.
وی افزود: در نوروز ۱۳۹۸ دو قطار رایگان با ظرفیت ۱۴۰۰ نفر روزانه از ساعت هفت صبح از تبریز به جلفا حرکت کرده و ساعت ۱۸:۳۰ بعد از ظهر همان روز مسافران را به تبریز باز می گرداند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با اشاره به اینکه اقدام های مورد نیاز برای رونق صنعت گردشگری ارس انجام شده است، اضافه کرد: با توجه به نتایج مثبت راه اندازی قطار رایگان تبریز-جلفا، بزودی قطار تهران – جلفا نیز چارتر می شود.
محسن نریمان افزود: منطقه آزاد ارس در ایام نوروز با ۴۵ هتل، هتل آپارتمان، مهمانسرا، خانه مسافر و اقامتگاه بوم گردی، ۴۹۳ اتاق و هزار و ۴۱۳ تخت و همچنین مراکز فرهنگی و ورزشی و کمپ های اقامت چادری سعی در تامین نیاز گردشگران دارد.
وی با بیان اینکه علاقمندی سرمایه گذاران خارجی به فعالیت در ایران و این منطقه بیانگر ارزیابی وضعیت اقتصاد ایران و آینده روشن این حوزه است، گفت: در سال ۱۳۹۷ بیش از ۳۳۵ میلیارد ریال سرمایه گذاری در بخش گردشگری ارس انجام شده است.
نریمان در بخش دیگر سخنان خود از آغاز صدور مرخصی برای خودروهای پلاک ارس خبر داد.
وی گفت: مالکان خودروهای پلاک ارس می توانند با اخذ معرفی نامه از مدیریت توسعه تجارت سازمان منطقه آزاد ارس و ارائه به اداره کل گمرک جلفا و دریافت پروانه ورود موقت نسبت به نصب پلاک به پلیس راهور منطقه آزاد ارس مراجعه کنند.