به گزارش جلفانیوز، شهردار هادیشهر عصر دیروز در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان با تشریح عملکرد عمرانی و زیربنایی شهرداری در سال ۹۷ گفت: امسال بیش از ۲۳ هزار تن آسفالت در معابر و محلات هادیشهر پخش شده و ۱۹ هزار متر کانیوو گذاری صورت گرفته است.
غلامرضا فرج زاده بیان کرد: پرداخت هزینه یک میلیارد و سیصد میلیون تومانی برای تملک اراضی، ایحاد لاین ویژه دوچرخه سازی، جداسازی آب خام فضای سبز هادیشهر از آب شرب با هزینه یک میلیاردی، دیوار کشی پارک جنگلی ملت، اصلاح میادین، تخریب ۱۲ فقره دیوار مخروبه در سطح شهر، اصلاح و آماده سازی روشنایی کلیه معابر هادیشهر و احداث مینی پارک در کوی شهاب، دیگر اقدامات شهرداری در حوزه عمران و زیربنایی هستند.
وی ادامه داد: با توجه به فرا رسیدن عید نوروز عملیات تنظیف و شستشوی کلیه معابر آغاز، ۳ هزار اصله درخت و ۷ هزار گلدان گل شب بو در سطح شهر کاشته شده است.
شهردار هادیشهر با بیان اینکه راه اندازی ستاد استقبال از مهمانان نوروزی، اهدای بسته های ویژه به مهمانان و معرفی ۸ هتل رستوران و مناطق گردشگری محدوده هادیشهر از برنامه های شهرداری برای استفاده از پتانسیل های گردشگری ارس بوده تصریح کرد: راه اندازی جشنواره های بومی _ محلی، فعال سازی ظرفیت های روستای زاویه و سرمایه گذاری بر روی پتانسیل های گردشگری شمال و جنوب هادیشهر و دشت گردشگران از ایده های جذب گردشگر برای هادیشهر بوده که هنوز در مرحله ایده باقی مانده اند.
وی درباره چرایی عدم استفاده از ظرفیت های تپه باستانی کول تپه اظهار کرد: عدم حضور نماینده میراث فرهنگی در شهرستان و وجود املاک شخصی در مجاورت این تپه عمده مشکلاتی هستند که اجازه بهره برداری از پتانسیل های کول تپه را نمی دهند‌. البته با صاحبان املاک برای تملک مذاکراتی انجام گرفته است که درصورت مثبت بودن نتایج مثبت، حداقل موزه شهری در آن مکان احداث خواهد شد.
فرج زاده از تحقق ۸۰ درصدی بودجه در سال ۹۷ خبر داده و اعلام کرد: بودجه سال ۹۷ ، ۱۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بود که این میزان برای سال ۹۸ بدون افزایش مصوب شده است.
وی در ادامه با اشاره به برنامه های فرهنگی شهرداری در سال ۹۷ گفت: نوسازی تصاویر شهدا در ورودی های شهر، برگزاری پیاده روی های خانوادگی، محافل انس با قرآن، جشنواره شعر ارس، جشنواره غذا و آبزی پروری، یادواره شهدای آبروی محله و شهدای شهرستان، حمایت از مسابقات ورزشی و تولید و پخش مستند شهر هادیشهر در شبکه های صدا و سیما مهم ترین این برنامه ها هستند.
شهردار هادیشهر در پاسخ به انتقاد از عدم وجود خلاقیت در این برنامه ها و توجه کافی به فرهنگ شهرنشینی بیان کرد: در سال آینده با انتشار فراخوان های عمومی از علاقه مندان دعوت می شود تا برنامه های خلاقانه خود را به شهرداری پیشنهاد نمایند.
وی در خصوص تامین روشنایی ورودی های هادیشهر بیان کرد: فندانسیون های تیر برق و جدول گذاری جز تعهدات شهرداری بوده که به صورت کامل انجام گرفته است کابل گذاری و انشعابات هم از تعهدات منطقه بوده که خبر رسیده مدیر عامل منطقه آزاد دستور آن را صادر کرده اند و امید است هرچه زود تر این امر محقق شود.
غلامرضا فرج زاده با اشاره به تدابیر شهرداری برای مشکلات کوچه ۱۲ فروردین عنوان کرد: علی رغم بارندگی های شدید در سال ۹۷، خوشبختانه با تدابیر اتخاذی از بروز خسارت به منازل شهروندان جلوگیری شد که برای بهبود وضعیت در چند روز گذشته درب اتوماتیک برقی در ورودی این محل نصب شده که با پوشش کل کوچه به هنگام بارندگی مانع از جاری شدن سیل به طرف منازل خواهد شد.
وی در پایان درباره مشکلات بازارهای هفتگی سطح شهر بیان کرد: برای آخرین بازار هفتگی سال، تدابیری اندیشیده شده و قرار است با همکاری پلیس راهنمایی مسیر های منتهی به بازار کنترل شوند. در سال ۹۸ به صورت آزمایشی، محل بازار هفتگی‌ شمال هادیشهر به باشگاه روبروی کشتارگاه هادیشهر منتقل شده و درصورت استقال شهروندان برای همیشه در آن محل دایر خواهد شد.