آخرین اخبار » بلوک 6 تایی » تولیدی » شهرستان
کد خبر : 8823
جمعه - 20 بهمن 1396 - 15:54
نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس:

ارس امروز نه بیکاری ۱۳ درصدی بلکه واردات نیروی کار را باید تجربه می کرد/ تبعیض اداری در ارس وجود دارد

به گزارش جلفانیوز، نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر جلفا با بیان اینکه انقلاب ۵۷ حالا در آستانه ۴۰ سالگی خود است گفت: مردم همیشه در این ۳۹ سال پشت انقلاب بوده اند و در ۲۲ بهمن امسال نیز علی رغم همه نارضایتی های موجود پشت انقلاب خود ایستاده و حضور پرشوری را رقم خواهند زد.
محمد حسن نژاد افزود: نظرسنجی های‌ مختلف جهانی نشان از این دارد که مردم ایران انقلاب و حکومت اسلامی ای که در سال ۵۷ رقم زدند هنوز هم دوست دارند اما از وضعیت موجود اقتصادی و عملکردی مسئولان گله مند هستند.
وی ‌با بیان اینکه از وفادری مردم به انقلاب نباید سواستفاده کرد اظهار کرد: مشکل ایران ضعف مدیریتی و بی سلیقگی‌ مدیران است. تبعیض و فساد در هر سیستمی‌ وجود دارد اما شور فساد در ایران درآمده است.
حسن نژاد ادامه داد: تبعیض و فساد اصلی ترین عامل گله مندی و نارضایتی مردم هستند.نمی شود آقا زادگان به آسانی ‌در هر اداره ای که دلشان می خواهد استخدام شوند ولی مردم عادی با بیکاری دست و پنجه نرم کرده و زیر فشار اقتصادی له شوند.
وی در‌ بخش دیگر سخنان خود با اشاره به تغییرات اخیر مدیریتی در منطقه آزاد ارس عنوان کرد: هیچ کس‌ نمی‌تواند منکر  پیشرفت ارس در سالیان اخیر شود اما سرعت این پیشرفت به شدت پایین است. اختلاف اصلی من با مدیر عامل سابق منطقه آزاد ارس هم بر سرهمین موضوع بود.
نماینده مردم مرند و جلفا تصریح کرد: کسی که هدفش باج خواهی است برای برکناری مدیر تلاش نمی کند اختلاف من هم شخصی نبود بلکه برای پیشرفت و توسعه منطقه آزاد ارس بود.
وی ادامه داد: امروز ارس باید به جایگاهی می‌ رسید که برای اداره امورات خود مجبور به وارد کردن نیروی کار از مناطق اطراف می‌ شد نه اینکه نرخ بیکاری  در آن ۱۳ درصد باشد.
حسن نژاد با اشاره به آسیب های ارس بیان کرد: رکود بازار و تعطیلی کارخانه ها در ارس غیر قابل چشم پوشی است. تبعیض اداری همچون سایر نقاط کشور در ارس هم وجود دارد؛ چرا باید بومیان با سابقه یک دهه خدمت در ارس رسمی نشوند ولی یک فرد غیربومی با سابقه یک روز کار، قرارد رسمی‌ ببندد؟
وی با بیان چرایی انتصاب یک فرد غیربومی به مدیریت ارس عنوان کرد: به اعتقاد من یک مدیر بومی با توان ۸۰ درصد بهتر از یک مدیر غیربومی است‌. ولی انتصاب با رئیس جمهور بوده و وی به مدیر غیربومی معتقد است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ‌پایان  افزود: محسن نریمان همیشه نفر  دوم و پشت پرده در کشور بوده و حالا می خواهد نفر اول باشد به همین دلیل معاونت وزرات راه را رها و مدیریت ارس را عهده دار شده است. برنامه هایی هم برای ارس دارد و قول داده که از بومیان متخصص و قوی در ارس استفاده کند.