آخرین اخبار » اسلایدر » بلوک 6 تایی » تولیدی » شهرستان
کد خبر : 8826
جمعه - 20 بهمن 1396 - 16:09
امام جمعه شهر جلفا:

برای جوانان ارس که در منجلاب بیکاری در حال غرق شدن هستند باید روضه خواند/ کدام منطقه آزاد کشور فاقد فرودگاه است که ارس هم فاقد آن باشد؟

به گزارش‌جلفانیوز، امام جمعه شهر جلفا در خطبه های این هفته نماز جمعه دهه فجر را دهه ملت ایران دانست و بیان کرد: دهه فجر اوج تحقق مطالبه مردم است. استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی اصلی ترین شعار مردم بود که در در سایه انقلاب و در دهه فجر‌ ۵۷ تحقق یافت.
حجت الاسلام و المسلمین سنجری با اشاره به قراردادهای ننگین رژیم شاهنشاهی و ذلالت های دوران قبل انقلاب گفت: علی رغم همه مشکلاتی که این انقلاب با آن دست و پنجه نرم می کند نمی توان بر دستاورد های آن که سبب عزت و سربلندی ملت ایران در جهان شده است چشم بست.
وی افزود: آسیب ها و مشکلات امروز انقلاب تنها به دلیل دوری از آرمان های امام و رهبر است. اگر مسئولان بیانات امام و رهبر را در جامعه پیاده می کردند امروز ایران بر قله قدرت جهان ایستاده بود.
حجت الاسلام و المسلمین سنجری شناخت سرمایه های انسانی، پیاده سازی اقتصاد مقاومتی، قطع امید از بیگانگان،‌ مدیریت جهادی، نورآوری های علمی و اعتقاد و به کار گیری نیروهای جوان و متخصص را از جمله راه های نجات از مشکلات دانست و بیان کرد: بخشنامه می کنند که از به کار گیری نیروهای بازنشسته خودداری شود اما بعد از آن کلی تبصره اضافه می‌ کنند تا جایی که مدیران بازنشسته بتوانند باز هم بر صندلی مدیریتی تکیه زنند.
وی افزود: هیچ کس منکر استفاده از تجربیات بزرگسالان نیست اما باید از آن ها در امور مشاوره ای استفاده کرد نه در راس مدیریتی و اجرایی کشور!
خطیب ‌جمعه شهر جلفا ادامه داد: مسئولان ارشد شهرستان و ارس به جوانان اعتماد کنند. جوانان بومی نه در نخجوان و مغری بلکه در ارس باید به کار گرفته شوند.
وی افزود: هر کس اسم منطقه آزاد ارس را می شنود تنها چیزی که در ذهن خود مجسم می‌کند فرصت های شغلی بسیارِ موجود در آن است ولی غافل از اینکه امروز برای جوانان بومیِ ارس  که در منجلاب بیکاری در حال غرق شدن هستند باید روضه خواند.
حجت الاسلام و المسلمین سالار سنجری با اشاره به انتصاب مدیر عامل جدید ارس عنوان کرد: مدیریت جدید فرصت های ملی را بشناسد و در منطقه جلفا به فعلیت تبدیل کند. بومیان ارس به معنای حقیقی متخصص هستند و مطالبه جدی مردم جلفا استفاده از نیروهای بومی است.
وی تکمیل مسیر اتوبان جلفا _ مرند، خط آهن جلفا – نوردوز- قلی بیگلو، تاسیس بانک های بین المللی، احداث فرودگاه ارس را از اولویت های این منطق خواند و گفت: اقای مسئول حتی اگر که فاصله منطقه آزاد ارس با ماکو ده کیلومتر باشد باز هم باید در ارس فرودگاه احداث شود اصلا کدام منطقه آزاد کشور فاقد فرودگاه است که ارس هم فاقد آن باشد؟

امام جمعه شهر جلفا عنوان کرد: می‌گویند باید در ارس برنامه های مفرح اجرا شود تا گردشگر جذب شود قبول ولی با کدام زیرساخت ها؟ چند فضای تفریحی گردشگری در ارس وجود دارد؟ این موارد باید در اولویت کاری مدیریت جدید قرار گیرند.
وی در‌ پایان با بیان اینکه توفیقات منطقه آزاد اگر ‌برای بومیان ملموس نباشد حضور آن در سطح بین الملل و کشور هم ملموس نخواهد شد بیان کرد: قانون اداره کرد مناطق آزاد باید در کشور اجرایی شود تا مشکلات مناطق آزاد مرتفع و سبب پیشرفت و توسعه باشد.