آخرین اخبار » تولیدی » شهرستان
کد خبر : 8884
دوشنبه - 23 بهمن 1396 - 16:23
پاسخ نماینده مردم مرند و جلفا به ابهامات درخواست افزایش سهمیه واردات البسه منطقه آزاد ارس:

حسن نژاد: خواستار افزایش سهم ارس از میزان واردات بوده ام نه افزایش واردات کشور!

به گزارش جلفانیوز، متن این جوابیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام و ادب خدمت همشهریان عزیز
در هفته گذشته بنده مکاتبه ای خطاب به جناب اقای بانک ( دبیر محترم شورای عالی مناطق ازاد ) در خصوص افزایش سهمیه واردات البسه منطقه ازاد ارس داشتم که گویا ابهاماتی را ایجاد نموده است، که لازم دانستم توضیحاتی عرض کنم.

از بزرگان شهر مان و استانمان از جمله امام جمعه محترم شهرستان مرند به حق نگرانی هایی در خصوص مغایرت واردات لباس با مبحث تولید ملی و اقتصاد مقاومتی داشتند که بعد از توضیحات بنده سفارش کردند تا این توضیحات خدمت عموم مردم برای رفع ابهامات، ارائه گردد.

همگان واقفند که اینجانب یکی از سرسخت ترین حامیان تولید ملی و اشتغال با عمل به اقتصاد مقاومتی هستم و مسلما واردات غیر ضروری کالاهای مشابه تولید داخل را در تضاد با اقتصاد مقاومتی می دانم. درخواست سهمیه واردات لباس از سوی اینجانب برای منطقه ازاد ارس به هیچ وجه درخواست افزایش واردات یا از این دست مسائل نبوده است.

در حال حاضر متاسفانه واردات لباس ازاد بوده و همگان می توانند به این کار مبادرت کنند. دبیر خانه مناطق ازاد در راستای اقتصاد مقاومتی اقدام به محدود کردن واردات البسه در قالب کالای همراه مسافر نموده ویک عدد معینی را برای کل مناطق ازاد تعیین و سپس عدد تعیین شده را بین هفت منطقه سهمیه بندی نموده است که در نهایت تعجب سهمیه تعیین شده برای ارس و ماکو به مراتب کمتر از سهمیه تعیین شده برای کیش و قشم و اروند و … می باشد.

بنده نیز به عنوان نماینده و وکیل مردم منطقه وظیفه شرعی و قانونی داشتم تا از حق و حقوق موکلینم دفاع کنم. پس این نامه صرفا برای رعایت عدالت و انصاف بین مناطق بوده و درخواستی برای افزایش واردات کشور نمی باشد.
با سپاس
محمد حسن نژاد