آخرین اخبار » اسلایدر » بلوک 6 تایی » تولیدی » شهرستان
کد خبر : 9070
جمعه - 10 فروردین 1397 - 09:17
جلفانیوز گزارش می دهد:

اکوموزه گلفرج از مقاصد اصلی گردشگران ارس/ بازدید روزانه ۴۰۰ نفری از یک موزه روستایی!

پایگاه خبری تحلیلی جلفانیوز: زمانی که روبان قرمز  اکوموزه گلفرج بریده میشد، کمتر کسی فکرش را می کرد که این موزه روستایی بتواند در مدت کوتاهی به یکی از مقاصد اصلی گردشگری منطقه آزاد ارس تبدیل شود.
موزه ای که با وجودش زمینه های پیشرفت بسیاری را برای روستای گلفرج فراهم کرده و با معرفی بخش کوچکی از  تاریخ، تمدن، فرهنگ و آداب و رسوم این شهرستان، شاهد حضور صد ها نفری گردشگران شده است.
مسئول اکوموزه گلفرج با اشاره به رشد قابل توجه بازدید کنندگان نسبت به سال گذشته می گوید: امسال متوسط بازدید روزانه از اکوموزه بین ۳۰۰ الی ۴۰۰ نفر است.
اسکندر ابدالی ادامه می دهد: پذیرایی با غذاها و دمنوش های محلی و اقامت  در خانه های روستایی خدماتی هستند که امسال در کنار بازدید از اکوموزه به گردشگران ارائه داده می شود.
وی با بیان اینکه در حالت خوشبینانه تنها ۱۰ درصد برنامه های مورد نظر برای اکوموزه با موفقیت انجام گرفته است اظهار می کند: اولویت اصلی برای سال ۹۷، گسترش اقامتگاه های روستایی و تقویت زمینه های صنایع دستی محلی من جمله سنگ های تزئینی، چرم بافی و… می باشد که با بستر سازی مناسب برای آن می توان شاهد جهش عظیمی در آبادانی روستا بود.
ابدالی پیشرفت صنعت گردشگری شهرستان را مدیون وجود منطقه آزاد دانسته و بیان می کند: سهم ارس را به هیچ وجه نمی توان در پیشرفت صنعت گردشگری نادیده گرفت، جلفا قبل از تاسیس منطقه آزاد ارس روز های تعطیل شبیه شهر ارواح بود اما امروز به یکی از مراکز اصلی گردشگری کشور تبدیل شده است.
وی ادامه می دهد: منطقه آزاد حمایت های بسیار خوبی از صنعت گردشگری داشته ولی لزوم حمایت بیشتر نیز احساس می شود.
مسئول اکوموزه گلفرج در پایان کمبود اعتبارات و حمایت های مالی و دولتی را اصلی ترین محدودیت ها و موانع پیشرفت اکوموزه دانسته و می گوید: جذب گردشگر مشروط به تبلیغات است که ۹۰ درصد گردشگران غیر بومی از تبلیغات ضعیف اکوموزه گلایه می کنند که عامل اصلی آن هم کمبود بودجه است.
وی تصریح می کند: اگر مسئولان در بحث تبلیغات یاری دهنده اکوموزه باشند می توانیم گلفرج را متحول تر از شرایط امروزش کنیم.