آخرین اخبار » اسلایدر » بلوک 6 تایی » تولیدی » شهرستان
کد خبر : 9101
چهارشنبه - 22 فروردین 1397 - 16:46
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان جلفا:

با فروشندگان گوشت های غیرمجاز برخورد شده است/ در بازارچه های هفتگی امکان کنترل بر محصولات وجود ندارد

به گزارش جلفانیوز، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان جلفا در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری با بیان اینکه کشتار بوقملون در بازارچه های هفتگی کاملا غیر مجاز بوده عنوان کرد: در بحث کشتار و عرضه غیرمجاز گوشت بوقلمون هیچ مدارایی وجود ندارد و هفته های گذشته با متخفلین برخورد و حتی از آن ها تعهد نامه محضری هم اخذ شده است.

جواد وطن خواه ادامه داد: کشتار و فروش غیرمجاز گوشت بوقلمون، بخشی از مشکلات بهداشتی بازارچه های هفتگی هادیشهر بوده و عرضه کالاهای تاریخ گذشته و فرآورده های لبنی در یک محیط غیربهداشتی را نیز می توان به این مشکلات اضافه کرد.

وی ریشه اصلی مشکلات بازارچه های هفتگی را محل های قرار گیری آن ها دانسته و بیان کرد: در بازارچه های فعلی، امکان کنترل بر محصولات عرضه شده و نظارت بر فروشندگان وجود ندارد.

وطن خواه با بیان اینکه چرا باید محلی را ایجاد کنیم که متخلفانی در آن، با عرضه محصولات غیر بهداشتی سلامت همشهریان را به خطر اندازند؟ تصریح کرد: تنها راه حل این معضل احداث بازارچه های محصور به صورت غرفه بندی شده و با امکانات اولیه است.

وی ادامه داد: در زمان شهردار سابق نیز این طرح مورد بررسی قرار گرفت که متاسفانه به دلیل کمبود بودجه و مشکلات جا نمایی بازار، قضیه منتفی شد که امید است با تعامل و مساعدت شهردار و شورای جدید شهر هادیشهر بتوان آن را اجرایی کرد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان جلفا در پایان اظهار کرد: همشهریان نیز بیش از پیش نگران سلامتی خود بوده و از خرید گوشت و سایر محصولات که در محیط غیربهداشتی بازارچه ها به فروش می رسد خودداری کنند.