آخرین اخبار » اسلایدر » بلوک 6 تایی » تولیدی » شهرستان
کد خبر : 9111
پنجشنبه - 23 فروردین 1397 - 21:48
دادستان جلفا:

دستگاه قضایی مصمم به برخورد با مجرمان فضای مجازی هست

به گزارش جلفانیوز، دادستان شهرستان جلفا در گفتگو با خبرنگار این پایگاه، با اشاره به آسیب های فضای‌ مجازی عنوان کرد: یکی‌ از بزرگترین آسیب های این حوزه ، گستردگی جرایم در فضای مجازی و دشواری کنترل و رصد محتوای منتشره  وعدم آگاهی عمومی در این زمینه است که بدون کمک و نظارت مردمی ، عملا این کار ، سخت تر هم میگردد.
احمدی افزود: گاهی اوقات مشاهده می شود برخی افراد سودجو با سو استفاده از این موضوع ، فضای امن و مفید سایبری را با انتشار تصاویر مستهجن، غیر اخلاقی و اعمال مجرمانه ناامن می کنند.
وی بیان کرد: به دلیل آسیب های ویرانگر و بعضا غیر قابل جبران این محتواها، دستگاه قضایی شهرستان مصمم به برخورد قاطعانه و بدون اغماض با مجرمان فضای مجازی بوده و پلیس فتای شهرستان نیز با توجه به وظیفه ذاتی خود، موضوعات را رصد کرده و گزارشات را به دادستانی ارائه می نمایند
دادستان جلفا ادامه داد: در ماه های گذشته چندین نفر از مجرمان فضای مجازی که به دنبال برهم زدن امنیت اخلاقی و محتوایی این فضا بودند، با همکاری پلیس فتا دستگیر شدند.
احمدی در‌ پایان با بیان اینکه بیشترین آسیب های فضای مجازی  متوجه خانواده ها و به ویژه  نوجوانان و جوانان بوده عنوان کرد: از شهروندان انتظار می رود با تقویت فرهنگ نظارت عمومی و مردمی و گزارش به موقع موارد مجرمانه، دستگاه قضایی،‌ امنیتی و انتظامی را در این خصوص‌ یاری رسانند.