آخرین اخبار » اسلایدر » بلوک 6 تایی » تولیدی » شهرستان
کد خبر : 9117
جمعه - 24 فروردین 1397 - 17:32
امام جمعه شهر جلفا:

بیت المال ملک طلق کسی نیست/ شعارهای انتخاباتی، امروز کجا رفته است؟/ سیاست های دولت باید تغییر کند

به گزارش جلفانیوز، امام جمعه شهر جلفا در خطبه های این هفته نماز جمعه با تبریک فرا رسیدن روز ارتش عنوان کرد: نقش پررنگ ارتش در پیروزی انقلاب اسلامی بر کسی پوشیده نیست.

حجت السلام و المسلمین سالار سنجری افرود: همراهی ارتش با مردم در اوایل انقلاب، حضور پررنگ در جنگ تحمیلی و حراست از مرز های ایران اسلامی تا به امروز، بخش کوچکی از اقدامات ارتش در طول تاریخ ۴۰ ساله انقلاب اسلامی بوده است.

وی بیان کرد: ارتش همیشه در کنار جمهوری اسلامی بوده و یکی از بازوان توانمند نظام اسلامی محسوب می شود.

حجت الاسلام سنجری در ادامه با اشاره به موضوع ممانعت مدیر عامل ارس از پرداخت برخی اضافه کاری های ساختگی اظهار کرد: اخبار شنیده شده جای تاسف و گله مندی دارد از مدیر عامل منطقه آزاد ارس در ساماندهی بعضی امورات داخلی سازمان تشکر و حمایت کرده و امیدوارم این اقدامات ادامه یابد.

وی ادامه داد: بیت المال ملک طلق کسی نیست. بیت المال متعلق به عموم مسلمانان بوده و کسی نمی تواند آن را ارث پدری خود بداند.

خطیب جمعه شهر جلفا خاطرنشان کرد: عایدات سازمان منطقه آزاد ارس باید برای جوانان و ساکنان جلفا خرج شده تا مردم بومی شیرینی وجود منطقه آزاد را به معنای واقعی بچشند.

وی در بخش دیگر خطبه های نماز جمعه در خصوص نوسانات بازار ارز گفت: کشور در بحث ارزی دچار مشکل شده است. قیمت دلار در یک شب تا مرز شش هزار تومان بالا رفته و ارزش پول ایران سقوط می کند این یک بحران بزرگ اقتصادی است.

حجت الاسلام سنجری افزود: قیمت دلار دولتی از ۳۷۰۰ به ۴۲۰۰ می رسد بعد می گویند روند افزایش نرخ ارز تثبیت شده است در صورتی که اینگونه نیست. این بی ثباتی ارزی، برازنده یک کشور جنگ زده است. نه کشور بزرگ و با ثباتی چون ایران.

وی با بیان اینکه شعارها و حرف های انتخاباتی امروز کجا رفته است؟ ادامه داد: می گفتند نرخ ارز را ثابت نگه می دارند. سایه جنگی که اصلا وجود نداشت را از سر ایران دور می کنند. اما می بینیم نه تنها این وعده ها محقق نشده بلکه امروز کار به جای رسیده است که حتی پلیس امارت و نیروهای از کار افتاده آل سعود هم ایران را تهدید می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در شهر جلفا تصریح کرد: نتیجه تفکری که دنیای امروز را دنیای گفتمان ها می دانست نه موشک ها، همان است که امروز می بینیم. با تکیه بر این تفکر، آمریکا، انگلیس و سگ های صهیونیستی ایران را تهدید به جنگ می کنند.

وی عنوان کرد: نتیجه تفکر گفتمانی یعنی؛ فروپاشی دیوار تحریم ها و برقراری ارتباط با بانک های جهانی کجاست؟ چرا کسی آن ها را مشاهده نمی کند؟ با گفتمان مراکز هسته ای ما تعطیل شد و چرخ سانتریفوژ ها از کار افتاد تا چرخ مردم بچرخد حالا بگویید کدام چرخ زندگی چرخیده است؟

حجت الاسلام سنجری اضافه کرد: مثل سلبریتی هایی که با گرانی دلار و متزلزل شدن جایگاه تفریحات آنان در خارج از کشور، ندای پشیمانی سر می دهند نیستیم و  از دولت حمایت می کنیم اما باید برخی سیاست ها تغییر پیدا کند.

وی گفت: وادادگی در برابر شیطان بزرگ، نداشتن روحیه انقلابی، تجمل گرایی و اشرافی گری، نداشتن ایمان قلبی به خط امام، عدم اعتقاد راسخ به تبعیت از ولایت، خوشباوری و اعتماد به آمریکا و غرب، میدان ندادن به جوانان انقلابی، منزوی کردن افراد کار بلد انقلابی و ارزشی با الفاظی چون تندرو و افراطی، ، غرور، تکبر منیت، عدم استفاده از نیروهای متعهد و متخصص، عدم مبارزه با فساد اداری نتیجه ای می شود وضع امروز کشور.

نماینده ولی فقیه در شهر جلفا بیان کرد: کلید حل مشکلات کشور نه در دست آمریکا نه و دست کشور دیگری است. کلید‌ حل مشکلات در دست جوان بیکاری بوده که دارای تخصص و تعهد هستند ولی حمایت نمی شوند.

وی در پایان عنوان کرد: برخی ها می گویند مشکل از جوانان دهه ۶۰  هست در صورتی که مشکل اصلی روحیه واداده شما مسئولان است نه جوانان دهه ۶۰.  جوانان این کشور همیشه  اثبات کرده اند که اگر به آنان اعتماد شود میتوانند عزت و شرف را به ارمغان آورند.