آخرین اخبار » اسلایدر » بلوک 6 تایی » تولیدی » شهرستان » یادداشت و مقاله
کد خبر : 9421
چهارشنبه - 1 اسفند 1397 - 22:30

دانشگاه آزاد جلفا در مسیر بی تدبیری!

دانشگاه آزاد جلفا در مسیر بی تدبیری!

به گزارش جلفانیوز، دانشگاه آزاد اسلامی جلفا جز معدود دانشگاه های بین‌المللی کشور بوده که در سال ۸۴ در میان امیدواری مردم برای پیشرفت و توسعه علمی تاسیس شد.

این دانشگاه که در اوایل با فعالیت چشمگیر توانست ۴۰۰۰ دانشجو ، ۵۵ رشته کاردانی و کارشناسی و ۱۰ رشته کارشناسی ارشد را جذب کند، به یکباره شاهد سنگ اندازی هایی در مسیر رشد آن شده و شواهد و قرائن خبر از تعطیلی و ادغام این دانشگاه بین المللی دارند!

هرچند مسئولین دانشگاهی در پاسخ به این موضوع با صدور بیانیه، خبر تعطیلی را تکذیب و تنها دلیل برگزاری کلاس ها در دانشگاه دیگر را استهلاک ساختمان و عدم تایید فنی آن بیان کردند اما در مقابل توضیح ندادند که چرا پس از گذشت حدود ۱۴ سال و با وجود مبالغ هنگفت در حساب بانکی آن، این دانشگاه فاقد مکان اختصاصی بوده و همواره به منظور تامین مکان آموزشی چشم به دست مسئولان داشته است؟

به چه دلیل ساختمانی که کلنگ آن در سال ۹۵ بر زمین زده شد و قرار بود برای این دانشگاه احداث شود با گذشت چند سال از فوت پیمانکار پروژه ، همچنان مراحل خلع ید آن صورت نگرفته و هیچ ساختمان و تاسیساتی برای آن بنا نگردیده است؟!

اکنون سوال و مطالبه اصلی این است که چرا سرمایه ای که متعلق به مردم این شهر بوده و در طول سالیان در حساب دانشگاه انباشت شده است صرف خرید یا ساخت ساختمان نگردیده و در حال انتقال به حساب دانشگاه های سایر شهر ها می باشد؟

پشت پرده این انتقال کلاس ها چه بوده و منافع کدام شخص یا اشخاصی دنبال می گردد که با وجود پیگیری مسئولان، همچنان سکوت رسانه ای در این خصوص برقرار شده است؟!