پرداخت تسهیلات ۲۵ میلیارد تومانی برای طرح های اشتغال زایی

به گزارش‌جلفانیوز، فرماندار شهرستان جلفا روز گذشته در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان اشتغال، سلامت و آسیب های اجتماعی را سه حوزه متمرکز شده فرمانداری در سال ۹۷ دانست و گفت: تا امروز ۲۵ میلیارد تومان تسهیلات از محل اعتبارات روستایی، عشایری و نهاد های حمایتی برای ۲۵ طرح اشتغال زایی پرداخت شده است.
صادق احمدی با بیان اینکه در فرمانداری جلفا نگاه خارج یا داخل فنس بودن طرح ها وجود ندارد افزود: از این تسهیلات برای طرح های منطقه آزاد هم پرداخت شده و پیش بینی می شود این ۲۵ طرح حداقل برای ۷۸۵ نفر اشتغال آفرینی کنند و حتی ممکن است میزان اشتغال تا ۱۰۰۰ نفر هم افزایش پیدا کند.
وی ادامه داد: تسهیلات پرداختی برای مددجویان کمیته امداد در سال ۹۷ حدود ۳۰۰ میلیون تومان بود که به منظور خودکفایی و خارج شدن از چتر حمایتی این نهاد صورت گرفته است.
فرماندار جلفا با اشاره به ادامه دار بودن روند پرداخت تسهیلات حمایتی در سال آینده اظهار کرد: با هرگونه کارشکنی احتمالی بانک ها در ارائه تسهیلات برخورد کرده و آن مدیر بانکی که در این راستا کوتاهی کند باید شهرستان را ترک نماید.
وی طلاق، ناهنجاری های اجتماعی، سرقت و خودکشی را از عمده آسیب های اجتماعی شهرستان برشمرد و بیان کرد: برای بررسی علل این آسیب ها مطالعات علمی گسترده ای آغار شده و تصمیمات فرمانداری در راستای کاهش آسیب های اجتماعی براساس نتایج این تحقیقات خواهد بود.
احمدی در ادامه خبر از تدوین سند فرهنگی داده و گفت: سند فرهنگی با هدف شناخت ظرفیت های این حوزه تدوین خواهد شد و فعالین فرهنگی شهرستان نیز برای تدوین این سند شناسایی شده اند.
وی مهم ترین برنامه فرمانداری در سال ۹۸ را انتخابات دانست و گفت: در کنار سه حوزه‌ی اشتعال، سلامت و آسیب های اجتماعی، عمده اقدام فرمانداری انتخابات سال ۹۸ خواهد بود و ایجاد نشاط سیاسی جهت افزایش مشارکت مردمی و برگزاری با شکوه آن از جمله وظایف فرمانداری است.
فرماندار جلفا درباره شهرک صنعتی هادیشهر عنوان کرد: در‌گذشته شرایط تسهیلات اعطای زمین مناسب نبود که با رایزنی های صورت گرفته این شرایط بهبود یافته است.
وی ادامه داد: تمام زیر ساخت های لازم در شهرک آماده شده است فقط اختلافی بین شرکت شهرک های صنعتی ، اداره برق و افرادی‌که زمین های آن ها تملک شده بود وجود داشت که بنا شد از محل اعتبارات شهرک های صنعتی ۱۰۰ میلیون تومان برای تملک پرداخت شود.
احمدی در پایان درخصوص انتقال ساختمان فرمانداری خاطرنشان کرد: هیچ برنامه ای برای انتقال و جا به‌ جایی فرمانداری وجود ندارد اگر چنین قصدی هم باشد براساس الزامات سیاسی _ اجتماعی تصمیم گیری خواهد شد.

همچنین ببینید

قتل خانوادگی در هادیشهر

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جلفا از یک فقره قتل بعلت اختلافات خانوادگی خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *