سرپرست شبکه بهداشت و درمان جلفا برنامه های خود را تشریح کرد/ قنبری: مجوز استخدام ۳ پزشک برای اورژانس دریافت شده است

به گزارش جلفانیوز، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان جلفا در نشست خبری با اصحاب رسانه با تشریح برنامه های خود برای بهبود وضعیت خدمات رسانی، جذب متخصصان را یکی از اولویت های اصلی دانست و گفت: در حالی که حضور ۴ دکتر متخصص کودکان، داخلی، زنان و جراحی در بیمارستان های جنرال ضروری بوده بیمارستان ساجدی هادیشهر ۳ برابر این آمار متخصص جذب کرده است.
دکتر محمد قنبری افزود: برای ارتقا خدمات کیفی، ایجاد فضای رقابتی، کاهش زمان ورود و خروج بیمار و جلوگیری از اتلاف وقت آن ها در بعضی موارد برای هر تخصص دو پزشک در نظر گرفته شده و این روند جذب متخصصین نیز ادامه خواهد داشت.
وی توسعه فیزیکی اورژانس بیمارستان، توسعه فیزیکی درمانگاه تخصصی، حرکت ساختار مند در‌ راستای توریست درمانی، استفاده از پزشکان متخصص بومی شهرستان و احداث مرکز جامع سلامت شهری جلفا را از دیگر برنامه ها برشمرد و اظهار کرد: احداث مرکز جامع سلامت با مشارکت سازمان منطقه آزاد ارس بوده که در صورت تدوین تفاهم نامه توسط معاونت حقوقی این سازمان، عملیات اجرایی آن در سال ۹۸ آغاز خواهد شد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان جلفا
خبر از اخذ مجوز احداث ۴ واحد اسکان ویژه متخصصان و استخدام پزشک متخصص اورژانس داده و بیان کرد: برای اورژانس بیمارستان ساجدی مجوز استخدام دو پزشک عمومی و یک پزشک متخصص اورژانس دریافت شده که در صورت عدم وجود مانع، بعد از پیمودن پروسه اداری در اورژانس مستقر خواهد شد.
وی درباره حجم زیاد مراجعات به اورژانس و نارضایتی مردم از کمبود پزشک عمومی گفت: متاسفانه بیش از ۸۰ درصد مراجعات به اورژانس مربوط به بیماران سرپایی بوده و در کنار آن به دلیل ۶۴ تختخوابی بودن بیمارستان امکان افزایش تعداد پزشکان نیز وجود ندارد.
قنبری ادامه داد: تنها راه حل این مسئله فعال سازی درمانگاه های شبانه روزی در سطح شهر بوده که درمانگاه جنوب هادیشهر مجوز شبانه روزی شدن را دریافت کرده اما برای این منظور تا امروز اقدامی صورت نداده است که پیگیر این مسئله خواهیم بود‌.

وی در رابطه با کمبود دارو در بیمارستان گفت: در چارچوب داروهای تعریف شده برای بیمارستان، هیچ کمبودی وجود ندارد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان جلفا در پایان در پاسخ به چرایی عدم وجود داروخانه شبانه روزی در شهرستان بیان کرد: داروخانه شبانه روزی به دلیل به بار آوردن هزینه اضافی متقاضی ندارد با این حال به کسانی که تمایل به دایر کردن داروخانه شبانه روزی داشته باشند مجوز ارائه خواهیم کرد.

همچنین ببینید

قتل خانوادگی در هادیشهر

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جلفا از یک فقره قتل بعلت اختلافات خانوادگی خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *