مسجد مهمترین پایگاه فرهنگی در ترویج ارزشهای اسلامی است

به گزارش جلفانیوز، خلیل شریفی در استانه فرارسیدن ۳۰ مرداد روز جهانی مسجد گفت : در روز ۳۰ مرداد سال ۱۳۴۸ شمسی و در چنین روزی مسجدالاقصی که قبله اول مسلمین جهان است توسط صهیونیست ها به آتش کشیده شد به همین مناسبت بعنوان روز مسجد نامگذاری شده است.

وی اظهار داشت: مسجد در آیین اسلام جایگاه بالایی دارد. این جایگاه به دلیل نقش سازنده و معنویت بخشی است که مسجد در زندگی فردی و جمعی مسلمانان دارد. بدون شک هر جامعه ای که مساجد آن از جهت حضور مردم در نمازهای جماعت و جمعه آبادتر و زنده تر باشد، زندگی در آن جامعه با آفات مادی و معنوی کمتری همراه خواهد بود. و این سفارش مکرر اهل بیت علیهم السلام به حضور در مساجد است.

این مقام مسئول، با بیان اینکه مسجد نه تنها محلی برای اعزام نیروها به جبهه های جنگ شده بود بلکه کارهای دیگری همانند کمک به رزمنده ها و یا مسایل فرهنگی دیگر را برای رزمنده ها انجام می‌داد.

عضو شورای تامین جلفا تاکید کرد:‌ قطعاً نقش مساجد در دوران دفاع مقدس نقشی بی بدیل و انکارناپذیر است و ما باید همواره به این پایگاهها و نقش تاثیرگذار آنها در برهه‌های سخت بپردازیم و هیچگاه مسجد را فراموش نکنیم و اگر می خواهیم در کاری صددرصد پیروز شویم قطعا باید از مساجد ان را شروع کنیم.

خلیل شریفی افزود: مساجد امروز به عنوان یک پایگاه فرهنگی نقش مهمی در تبیین ارزشهای اسلامی در جامعه بر عهده دارند و بسیج و مساجد باید با پیوندی استوار و جاودانه، زمینه جذب هر چه بیشتر جوانان بسیجی را در مساجد فراهم کنند

فرمانده سپاه جلفا در پایان گفت: دشمنان کمر به تضعیف انقلاب و اسلام بسته اند، لذا پیوند مردم و مساجد موجب معرفی بهتر فرهنگ و معارف اسلام و انقلاب به جامعه میشود . بسیج با استفاده از فضای معنوی مسجد و زبان گویا و رسای روحانیون در تحقق آرمانهای انقلاب به سوی اهداف متعالی در حرکت است. مساجد پیوند دهنده حیات دین و جامعه اسلامی است بنابراین باید مورد توجه بیش از پیش قرار گیرند.

همچنین ببینید

قتل خانوادگی در هادیشهر

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جلفا از یک فقره قتل بعلت اختلافات خانوادگی خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *