اعتراض بسیج دانشجویی شهرستان جلفا به انتخاب فرماندار این شهرستان به عنوان فرماندار نمونه/ تنها شهرک صنعتی هادیشهر پس از سالها از شروع احداث و چندین سال از بهره برداری آن فعلا در حد چند خیابان و یک تابلو باقیمانده است

به گزارش جلفانیوز، قرارگاه مطالبه گری شهید احمدی روشن شهرستان جلفا بسیج دانشجویی شهرستان جلفا با ارسال نامه سرگشاده به استاندار آذربایجان شرقی خواستار شفاف سازی معیارهای انتخاب فرماندار این شهرستان بعنوان فرمانداری نمونه شد.

 

متن پیام به شرح ذیل می باشد:

بسمه تعالی
استاندار محترم آذربایجان شرقی
جناب آقای دکتر پورمحمدی
سلام علیکم؛
                 با صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و تقدیم احترام ، همانطور که مستحضرید طی هفته های گذشته فرمانداری هادیشهر (جلفا) از سوی وزارت کشور بعنوان فرمانداری و شهرستان نمونه ی اقتصادی معرفی گردیده است.
استحضار دارید که فرمانداری شهرستان جلفا پس از استقرار سازمان منطقه آزاد در شهر جلفا عملا به هادیشهر منتقل شده و بخشی از شهرستان جلفا که در اختیار منطقه آزاد ارس واقع است از حیطه مدیریتی فرمانداری خارج و فرماندار محترم مسوول رسیدگی به شهرهای هادیشهر و سیه رود و روستاهای تابعه آنها هستند.
واقفید که فعالیت های منطقه آزاد ارس در ساختاری جدای از منطقه هادیشهر تعریف شده و با توجه به اهداف بین المللی آن درآمدها و اعتباراتی غیرقابل مقایسه با سایر شهرستانها به آن تعلق می گیرد و مقایسه آن با سایر شهرستانهای کشور قیاس مع الفارق بوده و نشان دهنده عدم شناخت درست متولیان امر از وضعیت اجتماعی و اقتصادی شهرهای تحت مدیریت فرمانداری هادیشهر دارد. منطقه آزاد ارس بایستی با توجه به اختیارات و اعتبارات ملی آن با سایر مناطق آزاد مقایسه شود نه با سایر شهرستان های کشور!
لذا معروض می دارد متاسفانه فرمانداری هادیشهر در یک اقدام غیرحرفه ای امورات محوله منطقه تحت مدیریتی خود را تعطیل نموده و بصورت ناشیانه در حال بهره برداری رسانه ای از فعالیت های اقتصادی فعالان و سرمایه گذاران منطقه آزاد ارس است و تحرکات رسانه ای سال اخیر و حضور ایشان بصورت موازی در محدوده فعالیت شهرک های صنعتی این منطقه بالاخره هدف خود را نمایاند و خروجی این فعالیت رسانه ای بنرها و پلاکاردهای تبریک سفارشی به آقای فرماندار محترم به مناسبت کسب مقام نخست در بین شهرستانها بود که تعجب همگان را از این اقدام ناشیانه وزارت کشور برانگیخت.
مردم ، دانشجویان و فعالان اجتماعی هادیشهر می پرسند:
۱- وزارت کشور براساس کدام شاخص های محلی و ملی چنین انتخابی را انجام داده است؟ آیا در آن مجموعه عریض و طویل شناختی از شرایط حاکم بر این منطقه وجود ندارد؟
۲- کسب چنین عنوانی قطعا مایه مباهات برای هر شهروند متعصبی است اما به شرط اینکه واقعا چیزی برای گفتن و دلیلی برای فخر کردن وجود داشته باشد. پوشاندن خیابانهای شهر از انبوه پلاکاردها و بنرهای تبریک سفارشی به فرمانداری که کاری جز بازدید ازکارخانجات منطقه آزاد نکرده است قطعا توهین به هر شهروند متعصبی است.
۳- ما منتقد وضعیت فعالیتها در منطقه آزاد ارس هستیم که خود جای بحث دارد. این منطقه را بایستی با منطقه ای با شرایط مشابه مقایسه نمود و طبیعی است که هیچ شهرستانی توان رقابت با یک منطقه آزاد را با هزار کارمند و هزاران میلیارد اعتبار ندارد.
۴- چه اتفاق بارزی در شهر هادیشهر در جوار منطقه آزاد ارس و شهر سیه رود و دهها روستای واقع در محدوده شهرستان افتاده است که چنین تبلیغات می کنیم؟ تنها شهرک صنعتی هادیشهر پس از سالها از شروع احداث و چندین سال از بهره برداری آن فعلا در حد چند خیابان و یک تابلو باقیمانده است، تبعات ناشی از فعالیت های صنفی در منطقه آزاد ارس بازاریان و کسبه هادیشهر را دچار آسیب نموده و به تعطیلی کشانده است، تورم ناشی از اعلام زودهنگام الحاق هادیشهر به منطقه آزاد ارس اهالی این شهر را که اکثرا از طبقه متوسط و ضعیف جامعه هستند زمین گیر کرده است و دهها معظل اقتصادی دیگر که آقای فرماندار صرفا نظاره گر این فضا بوده اند. واقعا چه کرده ایم که باید اول در ایران باشیم.
۵- آیا شاخص های اجتماعی که متاثر از شاخص های اقتصادی در شهرهای تحت فرماندهی آقای فرماندار هستند نیز حضورتان گزارش شده است؟ آیا می دانید وضعیت ازدواج و طلاق نسبت به متوسط کشور در این شهر چگونه است؟ آیا می دانید وضعیت تحصیل و ترک تحصیل و … در چه وضعیتی است؟ از سن اعتیاد و … چطور؟ میزان افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی را ارائه کرده اند؟
چگونه نهادهای نظارتی و بازرسی اقتصادی و متولیان سنجش اقتصادی وزارت کشور به این نتیجه رسیده اند که شهرستان جلفا را شهرستان نمونه ی اقتصادی معرفی نمایند در کدام محله و کوی و برزن ، شرکت ها یا ادارات شهرستان به دنبال نمود عینی این مقوله باشیم !؟ تا بدین گونه اگر بارقه ای از بذل توجه و عنایتی هم برای اهالی متصور بوده اند با این پندار به کلی از بین برود و به این بهانه رفع تکلیف و مسئولیت شود .
در پایان بیان می دارد علی رغم تذکرات دلسوزان شهر به فرماندار محترم جهت پرهیز از انجام حرکات نمایشی ، علی الظاهر فقط بر آمار تبریکات ویژه و تقدیرات و بنرهای عریض و طویل عرض تبریک و شادکامی جناب فرماندار اضافه شده !!! و نتیجه ای برای عموم مردم در بر نداشته است
آقای استاندار! مردم می دانند یک شبه تمام مسایل و مشکلات کشور حل نمی شود ولی انتظار دارند مسئولین حداقل با آنها صادقانه رفتار کنند و بر این اساس خواهشمند است دستور فرمایید اگر فرماندار محترم کاری برای مردم انجام نمی دهند حداقل با نصب بنر و پلاکاردهای دروغین، نمک بر زخم مردم محروم و آسیب دیده بویژه با اتفاقاتی که در دو سال گذشته در این منطقه افتاده و هزاران واحد صنفی بسته شده و دهها واحد تولیدی تعطیل شده و کرونا نیز مزید بر علت شده، نپاشند .
و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
قرارگاه مطالبه گری تخصصی شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان جلفا

همچنین ببینید

قتل خانوادگی در هادیشهر

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جلفا از یک فقره قتل بعلت اختلافات خانوادگی خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *