صادرات ۱۰۳ میلیون دلاری از گمرک جلفا

به گزارش جلفانیوز، سرپرست گمرک جلفا در نشست خبری با رسانه های این شهرستان با بیان اینکه علی رغم شیوع کووید ۱۹ در جهان و بسته بودن کلیه مرزهای هوایی، زمینی و دریایی و ممنوعیت ورود مسافر، بررسی آمار ها نشان دهنده عدم تعطیلی تجارت هستند گفت: مجموع صادرات از گمرک جلفا در ۵ ماه اول سال ۹۹، ۴۶ هزار تن و به ارزش ۱۰۳ میلیون دلار بوده که به نسبت مشابه سال گذشته ۲ درصد افزایش داشته است.

محمد خلیلی کشورهای آذربایجان، ارمنستان، عراق، ترکیه و افغانستان را مقاصد اصلی صادرات عنوان کرده و افزود: مصالح ساختمانی، مصنوعات فلزی و پلاستیکی، فرآورده های نفتی و محصولات گلخانه ای عمده کالاهای صادراتی هستند.

وی همچنین با اشاره به آمار واردات گفت: مجموع واردات در ۵ ماه سال ۹۹ که غالبا شامل کالاهای اساسی و مواد اولیه واحد های تولیدی بوده، ۸۱ هزار تن به ارزش ۱۸۸ میلیون دلار است.

سرپرست گمرک جلفا ادامه داد: تعداد اظهار نامه های ترانزیت خارجی این گمرک، ۱۰۸۲ فقره بوده که ارزش آن ۷۱ میلیون دلار است.

وی ارزش ترانزیت داخلی گمرک جلفا را ۷۰ میلیون دلار اعلام کرده و یادآور شد: به نسبت ۵ ماه اول سال گذشته ۳۰۰ درصد رشد داشته است.

خلیلی با اشاره به عملکرد اداره کل گمرک جلفا در حوزه مبارزه با قاچاق کالا، ارز و مواد مخدر اظهار کرد: در ۵ ماه اول سال ۹۹، ۵ پرونده به ارزش ۸۳ میلیارد ریال برای قاچاق کالا، ارز و مواد مخدر تشکیل شده است.

وی در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه در سال جهش تولید تمام تلاش مسئولان باید حمایت از تولید و چرخه آن باشد گفت: ثبات و شکوفایی اقتصادی جز با حمایت از تولید امکان پذیر نبوده و به همین جهت گمرک در کنار تولیدکننده ها و یکی از حامیان اصلی آنان است.

سرپرست گمرک جلفا ادامه داد: حضور هفتگی در کارخانه و کارگاه های تولیدی به همراه کلیه سازمان های دخیل در امر تولید و بررسی مشکلات واحد های تولیدی از نزدیک، یکی از برنامه هایی است که برای حمایت از تولید کننده ها دنبال خواهد شد.

همچنین ببینید

قتل خانوادگی در هادیشهر

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جلفا از یک فقره قتل بعلت اختلافات خانوادگی خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *