افزایش ۳۵ درصدی صادرات از گمرک جلفا در ۸ ماهه سال ۹۹

به گزارش جلفانیوز، سرپرست اداره کل گمرک جلفا عنوان کرد: صادرات گمرک جلفا در هشت ماهه نخست سالجاری ۱۰۹هزارتن به ارزش ۲۰۹ میلیون دلار به مقصد کشور های ارمنستان _آذربایجان _اوراسیا _عراق بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزن ۱۳٪و از لحاظ ارزش ۳۵٪ افزایش داشته است.

خلیلی افزود: عمده اقلام صادراتی از این گمرک شامل سبزی،مواد غذایی، مواد پتروشیمی ،فراورده های نفتی و مصنوعات پلاستکی و….می‌باشد که با عنایت به محدودیت های کرونایی و بروز اختلافات مرزی بین آذربایجان و ارمنستان افزایش سی و پنج درصدی در نوع خود بی نظیر می‌باشد.

وی در آمد عمومی اداره کل گمرک را طی این هشت ماهه ۱۹۵میلیارد تومان عنوان کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۷درصد افزایش داشته است.

خلیلی ادامه داد: ۱۱۵میلیارد تومان از مالیات بر ارزش افزوده و ۱۰ میلیارد تومان از درآمد استان وصول گردیده است که در مقایسه با مدت مشابه ۲۷۹ درصد رشد داشته است.

سرپرست اداره گمرک جلفا در خصوص قاچاق و نقش پرسنل گمرک جلفا در جلوگیری از این پدیده شوم خاطر نشان کرد: در طی هشت ماهه سالجاری تعداد ۲۹فقره پرونده قضایی به ارزش۸۹ میلیارد تومان تشکیل گردیده و به مراجع قضایی ارجاع شده است که در مقایسه با مدت مشابه از نظر تعداد پرونده ۳۱۴ درصد و از نظر ارزش ۸۹٪ افزایش داشته است.

وی با اشاره به آمار واردات بیان کرد: میزان واردات در این مدت از اداره کل گمرک جلفا بالغ بر ۱۴۵هزار تن به ارزش ۳۰۵ میلیون و ۲۶۴هزار دلار می‌باشد.

خلیلی در پایان گفت: همچنین ترانزیت مبدا گمرک جلفا در ۸ ماهه نخست سالجاری ۲۱۷ هزارتن به ارزش ۳۳۳میلیون و ۶۲هزار دلار می‌باشد.

همچنین ببینید

قتل خانوادگی در هادیشهر

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جلفا از یک فقره قتل بعلت اختلافات خانوادگی خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *